Menü

Müjde Ar Şeytanın Bacağını Kırdı

Yaşar Alptekin’le «Teyzem» adlı filmde kamera karşısına geçen Müjde Ar, gelinlik giydi ve nikah masasına oturdu. Ünlü sanatçı, «Filmlerimde hayat kadınını oynamaktan usandım. Bu filmde namuslu oldum» dedi.

Ünlü oyuncu Müjde Ar, sinemadaki politikasını değiştirmeye başladı… Son bir yıldır, çevirdiği filmlerde sürekli olarak hayat kadınını canlandıran Ar, sonunda namuslu bir kasaba kızı olmaya karar verdi… Yaşar Alptekin’le birlikte çevirdiği «Teyzem» adlı filmde, gelinlik giyip nikah masasına oturan Müjde Ar, «Filmlerimde hayat kadınını oynamaktan usandım. Bu filmde namuslu bir kasaba kızım canlandırıyorum» dedi.«Gelinlik giyince heyecanlandım»

Düğün sahnesinde heyecanlandığını belirten ünlü oyuncu, «Gelinlik giyince çok duygulandım» diyerek şöyle konuştu: «Aslında filmlerimde temel olarak, kadınların aşk konusundaki sorunlarını ve çektikleri sıkıntıları anlatmayı amaçlıyorum. Köylü – kentli bütün kadınların hala kendilerine bile açıklayamadıkları pek çok sorunları var. Dul Bir Kadın’da kentli bir kadının, Adı Vasfiye’de bir köylü kızın, Kupa Kızı’nda da zengin bir aile kadınının sorunları yer alıyordu. Ancak özellikle son iki filmimde, hep hayat kadınları ağırlıktaydı. Kendi halinde ve namuslu bir kasaba kızının da bir hayat kadını kadar sorunları olacağını düşünerek, Teyzem’de değişik bir rol denemeye karar verdim. Ayrıca, izleyicilerin karşısına da sürekli hayat kadını rolünde çıkmayı istemiyorum, Hayranlarımın bu filmde değişik bir konu içinde yepyeni bir Müjde Ar bulacaklarına eminim.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-36-sayisi)

20.01.2021 19:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar