Menü

Murat Soydan Oğluna ”Ali” Adını Verdi

Murat Soydan da sonunda baba olmanın, zevkini ve mutluluğunu tattı. Aşkını yıllarca Herkesten saklamağa çalışmıştı Murat Soydan. Evliliğini de giyli yapmak istemiş ve Bursa’da nikahlarını kıydırmışlardı. Aşk ve evlilik yaşantısını reklam konusu yapmak istemediğini söylüyordu Soydan… Baba olduğu çok çabuk duyuldu Yeşilçam’da haber biranda yayılı verdi.Murat Soydan’ın artist arkadaşları, rejisörler, prodüktörIer hemen telefona sarılıp kendisini candan kutladılar. Bazı arkadaşları da kliniğe koşup, bebeğe maşallah dediler, genç anneye gözaydında bulundular.

“Murat Soydan da Yeşilçam’ın evliler kervanına katıldı” demeğe daha vakit kalmadan “Murat Soydan baba oldu” müjdesi duyuldu. Yerli sinemanın yakışıklı aktörü Murat Soydan’la Güzellik Kraliçesi eşi Güler Samuray’ın bir erkek çocukları dünyaya geldi ve Ali adını aldı. Murat Soydan Yeşilçam’ın en mazbut oyuncularından biriydi. Adını ucuz aşk serüvenlerine ve skandallara karıştırmamıştı.Türkiye Güzeli seçilerek 1961’de Londra’ya, 1962’de Amerika’ya gidip Türkiye’yi temsil eden Güler Samuray’la dört yıl kadar önce bir ahbap evinde tanıştılar. Arkadaşlıkları kısa zamanda bir aşka yöneldi, 1970 yılı içinde de olaylı bir şekilde Bursa’da evlendiler. Küçük Ali anne ve babasının mutluluklarına mutlulukkattı.

Beraberlikleri, evlilikleri uzun süre bir esrar perdesi arkasında kalan aktör Murat Soydan’la, Guzeilik Kraliçesi eşi Güler Samuray’ın bayram sabahına karşı bir erkek çocukları dünyaya geldi. Murat Soydan baba olmanın sevinci ve şaşkınlığı içindeydi. Küçük Soydan, dokuz ay on günü bekliyememiş, yedibuçuk ayın içinde dünyaya gözlerini açmıştı.Arife gecesi Güler Samuray aniden sancılanmış ve Cihangir’deki evlerinden Murat Soydan tarafından Nişantaşı Güzelbahçe Kliniğine getirilmişti. Doğumuna iki aya yakın bir zaman olan anne Soydan hemen doğuma alındı ve birbuçuk saat sonra da anne olduğu müjdesi duyuruldu. Doğum çok normal olmuş yedi buçuk aylık bebek 1 Aralık sabahı saat 3.15’te doğmuştu. Dr. Talha Yücel tarafından dünyaya getirilen bebek 2 kilo 400gram ağırlığında, 45 santimetre boyundaydı. Kıvır kıvır siyah saçları vardı.Küçük Soydan’ın adı altı ay öncesinden konmuştu. Murat Soydan, ilk çocuğuna, dedesinin adı olan Ali adını vermişti.. Murat Soydan erkek çocuk, Güler Samuray ise kız istiyordu. Doğumdan sonra hayli yorgun düşen Güler Samuray “O kadar mutluyum ki tarif edemem. Anne olmak ne kadar güzel ve kutsal bir şeymiş” diyordu. Çocuğunun ileride babası gibi artist olmasını isteyip istemiyeceği yolundaki bir soruya anne Soydan şöyle karşılık veriyordu: “Hayırlısıyle büyüsün de ne olmak isterse onu olsun. Eğer kabiliyeti varsa artist te olur…”Murat Soydan bir yandan çevirdiği filmlerin setine koşuyor, vakit buldukça kliniğe geliyor, eşinin ve çocuğunun sağlık durumuna bakıyor, yeniden çalışmağa yolla. Şaşkınlığı hala üzerinden atamamıştı. Bu kadar çabuk baba olacağım aklından bile geçirmiyordu.. Ama çok mutluydu. Film çevirmekten çok yorgun düşmüştü.. Yüzü sararıp solmuştu. Ama baba olmanın sevinci, onu mutluluğa boğmuştu…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1970-tarihli-742-sayisi/)

05.01.2021 11:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:14

    Ayşe Bilgiç

    yakışıklı muratın yakısıklı oglu