Menü

Müşerref Akay’ın Evliliği Bitti

Beş ay önce Şişli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan dâvâ sonuçlandı ve Müşerref Tezcan ile kocası Mahmut Tezcan, boşandılar… Ancak bu şartlı boşanmaydı. Gerek Müşerref, gerekse Mahmut Tezcan, bu boşanmayla birlikte birtakım şartları da zorunlu olarak yerine getireceklerdi…

İki yıldır devam eden ve bir türlü giderilemeyen huzursuzluk sonucu Müşerref ve Mahmut Tezcan çifti 27 Kasım 1984 günü. Şişli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 984/612 sayılı esas dosya numarası ile şartlı olarak boşandılar.Bilindiği gibi çok mutlu oldukları zannedilen karakocanın geçinemedikleri ve aralarında büyük uçurumun olduğu Mahmut Tezcan’ın “Bir canavar yarattım, beni yemeğe kalktı” şeklindeki gazetemize verdiği açıklamayla su yüzüne çıkmıştı.

Mahmut Tezcan’a göre Müşerref, Müşerref’e göre de kocası suçluydu… Ve 7 Haziran 1984 günü ikisi de boşanmak üzere mahkemeye müracaat etti. Ve boşanma davası beş ay sürdü…Bu uzamanın nedeni ise nafaka ile ilgiliydi. Müşerref Tezcan kocasından yüklü, bir nafaka almak istiyor, Mahmut Tezcan ise bunu vermeye yanaşmıyordu. Nihayet Şişli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşma karara bağlandı ve Müşerref Tezcan ile Mahmut Tezcan şartlı olarak 27 Kasım 1984 günü boşandılar.

Bu şarta göre, mahkeme çocuklarından büyüğü babaya, küçüğü ise anneye verdi. Bunun yanısıra Müşerref Tezcan bundan böyle Tezcan soyadını kullanamayacaktı… Nafaka olayına gelince, eski karı koca aralarında bir tazminatla anlaşmışlardı ve Mahmut Tezcan miktarını belirtmediği bu tazminatı Müşerref Tezcan’a ödeyecekti.Evet, artık Müşerref Tezcan “Tezcan”lı değil… Olamayacak da… Kazara kullanırsa Mahmut Tezcan, elindeki boşanma belgesiyle herkese tazminat davası açacağını söylüyor.

Evet, bir evlilik daha yıkıldı sanat dünyasında… Allah diğerlerini korusun…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-11-sayisi/)

18.02.2021 22:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar