Menü

Müşfik Kenter Evlendi

BUNDAN 5 – 6 yıl önce «Aşk Orada Başladı» adlı bir yerli filim çevrilmişti! Uzun sûreden beri flört ettiği bilinen sarışın arkadaşıyla Boğaz’da evlenen Kenter için bu filim adını biraz uzatarak söylemek yetecek galiba: «Aşk orada başladı ve yine orada mutlu sona ulaştı.» Evet, ilk evliliğini 1963’te yapan; Elvan ve Mahmut adında iki çocuğu olan tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter ile Türk Hava Yolları’nın eski hosteslerinden Meliha Eligür, Boğaz’da, Müşfik Kenter’in evinin denize uzanan balkonunda, az, ama öz bir davetli topluluğu önünde nikahlandılar.Nikahta Müşfik Kenter’in şahidi tiyatro sanatçısı ve şair Kamuran Yüce, Meliha Eligür, Kenter’inki ise avukat Esin Olgaç idi.

Meliha Eligür’ie Müşfik Kenter’in hayatlarında Boğaz’ın özel bir yeri var. İlk, orada tanışmışlar, ikisi de birbirlerinin gözlerine ilk orada bakmışlar, ilk orada birbirlerini sevdiklerini anlamışlar. Sonunda flört nikaha kadar uzanınca, ikisi de «Boğaz’da tanıştık, yine Boğaz’da evlenelim,» demişler.Kenter ll’ler halayına çıkamıyorlar. Nasıl çıksınlar. Kent Oyuncuları Topluluğu yaz münasebetiyle İstanbul içinde yazlık bahçeleri dolaşıp temsiller veriyor. Bu bakımdan Müşfik’in balayı için İstanbul’dan uzaklaşması imkansız.

Yukarıda «mutlu son’a ulaştı» diye bir şey dedik ya, o aslında yanlış. Mutlu son’a ulaşan sadece flörtleri. Aslında mutlu bir hayat henüz yeni başlıyor Müşfik Kenter’le Meliha Eligür için.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-32-sayisi)

22.01.2021 23:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar