Menü

Müslüm Gürses Turneden Kaçtı

Müslüm Gürses bir konser programını da skandalla bitirip İstanbul’da sahne çalışmasına başladı. Çıktığı Anadolu turnesini 45. gününde bırakıp uzatmalı aşkıyla birlikte İstanbul’a dönen Müslüm Gürses’in ardından turnedeki ekip arkadaşları veryansın ederken Muhterem Nur arabeskin ünlü sesini savunabilmek için dil döküyor sağda solda.

”Müslüm amansız bir hastalığın pençesinde. Bu yüzden ne yaptığını bilmiyor. Ayrıca ilk anlaşma 45 günlük yapılmıştı. İşlerin iyi gittiğini görünce zam istedi. Patron vermeyince biz de İstanbul’a dönmeye karar verdik. Şimdi onun hakkında konuşanlar büyük terbiyesizlik ediyorlar. Eğer Müslüm olmasaydı 45 gün yalnız başlarına Anadolu’yu dolaşıp milyonlarca para kazanabilirler miydi?”Amansız hastalığın pençesinde olduğu öne sürülen Müslüm Gürses’in beyin rahatsızlığı ise nedense şarkı söylemesini engellemiyor da sadece halka olan tavırlarını şaşırtıyor. Çünkü ekipteki arkadaşlarının söylediklerine bakılırsa yıllar sonra arabesk müzikte zirveye çıkartan halkına karşı otobüs perdesini kapatan sahneden ileri geri konuşarak seslenen Müslüm Gürses alkışlar arasında çıkıp, yuhalanarak inmiş Anadolu konserlerinde. Bu yüzden de gerek Huri Sapan, gerekse Defne Yalnız bir daha ünlü arabesk şarkıcısı ile turneye çıkmamaya karar verdiler. Ve bugüne kadar çıktıkları sayısız Anadolu turnesinden örnekler vererek Müslüm Gürses olmadan da para kazanabildiklerini belirterek Muhterem Nur’a yanıt vermekten de geri kalmadılar…Müslüm Gürses ise bugünlerde İstanbul’da sahil gazinolarından birinde çalışıyor.

Birlikte çıktıkları Anadolu turnesinin 45. gününde İstanbul’a dönmek zorunda kalan Defne Yalnız ve Huri Sapan her gittikleri yerde büyük ilgi gördüklerini ve bu yüzden organizatörün turneyi 15 gün dana uzatmak istediğini söyledikten sonra Müslüm Gürses’ı şöyle suçladılar.“Otobüsle gittiğimiz şehirlerde halk meraktan ve de sevgi duyduğundan otobüsün etrafını sarıyordu. Müslüm Gürses ise halkın o coşkulu hareketleri karşısında otobüsün perdesini kapatarak bağırıp çağırdı. Halka gösterdiği saygısızlığı da sahneye alkışlar arasında çıkıp yuhalanarak inmesiyle ödedi. Böyle sanatçı olmaz. Bir daha mı Müslüm Gürses’le çalışmak, tövbeler tövbe si…”

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-10-sayisi/)

17.01.2021 00:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar