Menü

Muzaffer Tema Almanya’da Çocuklar Gibi Şendi

«TÜRKİYE’nin 68. ci vilayeti» diye anılan Münih, Türk perde ve sahne yıldızlarının ilk durağıdır. Edirne’den çıkan her şöhret, ilk durağı Münih’te yapar, orada bir süre kalıp dinlendikten sonra yoluna devam eder. Yıllardan beri İstanbul Belediye Konservatuvarında flüt öğretmenliği yapan Tema’yı, konservatuvar staj yapması İçin Paris’e göndermeye karar verince, o da önce Münih’e uğrayıp bir süre orada kaldı, ve geçenlerde yurda döndü.Muzaffer Tema Almanya’da hem ziyaret, hem ticaret yaptı. Zaten renkli olan anı dağarcığını birbirinden güzel, birbirinden renkli hatırlarla donattı. Bu arada Baviera Film şirketinin televizyon için renkli olarak çevirdiği «Gaspah» adlı renkli filimde rol aldı. Şehri bol bol gezip dolaştı, geleneksel bira bayramına katıldı. Boş vakitlerini de nedense daima gençlerin arasında geçirmeyi tercih etti. ilerlemiş yaşına rağmen onların temposuna ayak uydurup gönlünce eğlendi.

Münih’te her gittiği yerde büyük ilgi toplayan Muzaffer Temayı görenler, onun neden yaşlanmadığını anladılar, öyle ya, Muzaffer Tema vaktinin çoğunu gençlerle geçiriyor, onların havasına girip «genç işi eğlencelerle» gününü gün etmeye bakıyordu.

Münih’ten Paris’e geçen Muzaffer Tema orada, bundan yıllarca önce Türkiye’ye gelip uzun süre kalan Maria Vincent’le karşılaştı ve «staj» dışındaki bütün vaktini bu dilber Fransız yıldızıyle geçirdi.Yıllara meydan okuyan iki «yaşlı genç» boş zamanlarında, için için kaynayan Fransız gençliğinin devam ettiği yerlerde eğlendiler.

Bilirsiniz, başına olmadık maceralar gelen Maria Vincent de zaten «gönlü genç olanlar» sınıfına dahildir. Böylece tencere yuvarlanıp kapağını bulmuş oluyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1969-tarihli-45-sayisi)

20.01.2021 02:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar