Menü

Müzik Dünyasının Yeni İsmi Efkariye

ÖNCE Kibariye, ardından Ummiye, Şimdi de Efkariye… Son günlerde adının sonuna «iye» takısını alan «Arabeskciyim» diyerek sahneye fırlıyor. Efkariye adını duyanlar, «Bir bu eksikti» diyecekler belki de… Ancak Efkariye biraz farklı ötekilerden. Gerçek adını pek çok kişi bilmiyor. Piyasaya «Efkariye» adıyla çıkan EP’ sinde fotoğrafı da yok. Herkeste bir merak başladı ki, sormayın gitsin… Efkariye kimdir? nereden gelmiştir ve ne yapacaktır?Efkariye, ya da namı diğer Nur Peri’yi, Suadiye’de nişanlısı ile birlikte çiftlik ürünleri satış mağazasında ziyaret ettik..

«Gerçek adınızın Nur Peri olduğunu biliyoruz. Peki neden Efkariye adını kullanıyorsunuz?»

Bugün bir Kibariye olayı vardır. Ardından bir Ummiye gelmiştir. Arabesk söylemekte kısa zamanda şöhret olmuşlardır. Ben onları yaşantılarıyla, müzikleriyle, ya da sesleriyle taklit etmeyi düşünmüyorum. Yalnızca adlarını taklit ediyorum.»«Gerçek adınızı ne zaman açıklayacak, siniz?»

«İlk LP’im ‘Efkariye’ adıyla çıktı. Fotoğraf da kullanmadık. İkinci LP’mi önümüzdeki ay içinde tapacağım. Bunda gerçek adımı kullanacağım. Ayrıca o sıralarda sahneye de çıkacağım.»

«Sahneye Efkariye olarak mı çıkacaksınız?»

«Buna kesin karar vermedim. Ancak adımdan çok giysilerim dikkat çekecek.»«Giysileriniz nasıl olacak?»

«Bugüne kadar hiç alışılmamış giysiler kullanacağım. Yüzümden başka hiçbir yerim görünmeyecek. Belki tepkiyle karşılanacak, belki de bu benim sonum olacak ama, bunu mutlaka yapacağım. O zaman bana ‘Çingene’ diyenler utanacaklar.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

26.11.2020 05:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar