Menü

Natalie Wood 3 Erkek İle Birden…

NASIL olduysa, oldu, kalabalık arasında birbirlerine bakıp gülümseyiverdiler. Resmen tanıştırılmamışlardı ama buna da lüzum yoktu. Ünlü yıldız Natalie Wood, yakışıklı İngiliz aktörü Tom Courtenay’ı uzaktan tanıyordu. Tom Courtenay’ın da Amerikan sinemasının bu şuh yıldızının ismini bilmemesine imkan yoktu. Birkaç dakika sonra onları yanak yanağa dansederken görenler sinema aleminde yeni bir aşk macerasının başladığına hükmettiler.Tom Courtenay, ilk defa rahatça içini dökebileceği bir genç kadınla karşılaşmanın sevinci içinde çocukluk hatıralarından askerlik günlerine kadar her türlü özelliğini genç kadına açıklamıştı. Natalie ona gerçekten yakınlık gösteriyor, onu daha fazla konuşmaya zorluyordu.

Natalie ile Tom Courtenay’ın ahbaplığı Hollywood’da başlamış Londra’da daha da artmıştı. Fakat birdenbire ortaya David Niven’in oğlu çıkıverdi. Natalie’yi yakışıklı delikanlıyla Londra’nın gece kulüplerinde görenler, Tom Courtenay meselesinin nasıl bir sonuca bağlandığını merak ediyorlardı. Küçük David Niven, Natalie’yle dostluğunu, onu babasının İsviçre’deki şatosuna davet edecek kadar ileri götürmüştü. Bu sıralarda Natalie Wood’un annesinin Amerika’da yaptığı bir açıklama ortalığı karıştırdı. Bayan Wood, kızının ünlü iş adamlarından Ladislav Blatnik ile nişanlandığını resmen açıklamıştı.Bu sıralarda ise Natalie, David Niven’lerin şatosunda şeref misafiri olarak kalıyordu. Bayan Wood’un açıklamasından birkaç gün sonra David Niven Jr. Avrupa’nın ünlü dergilerinden birine bir mektup göndererek, meseleyi kendine göre açıkladı. Ladislav ile Natalie’yi kendisi tanıştırmıştı. Üçü beraber bir süre eğlenmişlerdi. Eğer Natalie evlenmeye karar vermiş olsaydı bundan, önce David Niven jr.’nin haberi olacaktı. Delikanlı, ayrıca kendisinin de Natalie’yle sadece samimi bir arkadaş olduğunu ilave etmeye lüzum görmüştü.

İki genci pek samimi pozlarda gösteren resimlerle süslü bu garip yazı, Natalie’nin hayranlarını adamakıllı şaşırttı. Bu arada Natalie’nin ortadan kaybolup kimseye beyanat vermemesi de yıldızın içinden çıkılması güç bir durumda olduğunu gösteriyordu.David Niven Jr. «Natalie çok anlayışlı, zeki bir kadın. Fakat onun gibi ünlü bir sinema yıldızıyla hayatımı birleştirirsem mesut olacağımı sanmıyorum,» diyor.

David Niven Jr. nin bu sözleri, dünya basınında derin yankılar uyandırdı. Genç adama hak verenler çıktığı gibi, onun anne ve babasının etkisinde kalarak böyle bir beyanatta bulunduğunu söyleyenler de var.

Bir ara Natalie’yle samimi pozlarda fotoğraflar çektirmekten geri kalmayan Tom Courtenay, şimdi Natalie’nin adını bile ağzına almıyor. İngiltere’de film çevirmekte olan aktör, Natalie macerasını önemsemediğini de bu şekilde belirtmiş oldu.Amerikalı ünlü dedikodu yazarı Sheilah Graham, her şeye rağmen Natalie’nin Rus asıllı iş adamı Ladislav Blatnik ile haziran ayında evleneceğini ileri sürüyor. Yazara göre, ikisi de Rus asıllı olan bu iki genç, evlendikten sonra beraberce Moskova film festivaline gideceklermiş.

Birdenbire ortaya çıkan iş adamı Ladislav Blatnik, Natalie hakkında her hangi bir açıklamada bulunmaya lüzum görmüyor. Zaten son günlerde o da kayıplara karıştı.Natalie Wood’un sık sık sevgili değiştirmesine zaten herkes alışkındı, fakat günün birinde onun böyle bir kördüğüme saplanacağı tahmin edilmiyordu. Şimdi kadının özel hayatındaki bu düzensizliğin, meslek hayatını da etkilemesinden korkuluyor. Birçokları, Tom Courtenay’ın, Natalie’yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracağını ümit ediyorlar. Bazıları ise küçük David Niven’in babasından evlenme izni alır almaz Natalie’nin yanına koşacağını söylüyorlar. Bu arada genç kadının, ismi duyulmamış yeni bir sevgili bulması da her an beklenebilir.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-21-sayisi)

28.12.2020 03:08

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar