Menü

Nazan Saatçi, Sinemacılardan Dert Yandı

«Türkiye’de iyi bir ı yere geleceğime inanıyorum»

Pakistan, Hindistan, Sri Lanka gibi Uzakdoğu ülkelerinde birbiri ardına filmler çeviren Nazan Saatçi, «Türkiye’de de iyi bir yer edineceğime inanıyorum» diyor. Saatçi, şöyle konuşuyor: «İtalya’da ‘İdeal Kadın’ seçilip yurda döndükten sonra, birkaç filmde ikinci derece rollerde oynadım. Ancak bunlar beni tatmin etmedi. Daha sonra Pakistanlı yönetmenler ve aktörler peşimden koşmaya başladı. Ülkemin adını Uzakdoğu’da en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Önceleri bu olay beni çok mutlu etmişti. Ancak, Türkiye’de kimsenin benimle ilgilenmediğini farkedince çok üzüldüm. Yakın zamanda iyi bir çalışma yapıp, adımı duyuracağım.»Nazan Saatçi, «Uzakdoğudaki filimlerim gişe rekorları kırıyor Filmciler devamlı peşimde. Ülkelerinde çok meşhur olan aktörler benimle aynı filmde oynamak için can atıyor. Buna karşılık, kendi ülkemde hiç kimseden ilgi göremiyorum» dedi.

Bu konuda kendi keendi kendini suçlayan Nazan Saatçi, «Hep bazı kimselerin dediğiniyorum. Artık kendi yolumu kendim çizeceğim» diye konuştu.İdeal Kadın Nazan Saatçi, sinemadaki yerinden şikâyetçi… Herkes uluslararası nitelikte bir oyuncu olmaya çalışırken, Uzakdoğu’da birbiri ardına film çeviren Saatçi ise, Türkiye’de tanınmamaktan yakınıyor…

Güzel oyuncu, «Uzakdoğu’daki filmlerim gişe rekorları kırıyor. Filmciler devamlı peşimde ülkelerinde çok meşhur olan aktörler, benim için can atıyorlar. Buna karşılık, kendi ülkemde sinema yapımcılarından hiçbir ilgi göremiyorum» diyor.«Kendi kanatlarımla uçacağım»

Pakistan, Sri Lanka, Hindistan başta üzere Uzakdoğu’da her yıl en az 5 tane film çevirdiğini belirten Nazan Saatçi, Türkiye’de ise 5 yıldır filmde rol almadığını söylüyor. Bu konuda en başta kendisini suçlayan genç oyuncu, şöyle konuşuyor. «Pakistan’a ve Hindistan’a her gidişim adeta bir olay haline geliyor. Bütün basın benden söz ediyor ve sürekli ilgileniyorlar. Ancak Türkiye’de bana ait ne bir ses, ne bir nefes var. Tabi bu duruma çok üzülüyorum ama suçun büyüğü bende. Bugüne kadar hep bazı kimselerin dediklerini yaptım ve birilerinin himayesindeki kadın olarak tanındım.Şimdi böyle davrandığım için ne kadar çok şey kaybettiğimi daha iyi anlıyorum. Ancak bundan sonra kendi yolumu kendim çizeceğim. Ve kimseye muhtaç olmadan, kimsenin korunması altına girmeden kendi kanatlarımla uçmaya çalışacağım. Çok kısa zamanda Türkiye’de de aranılan bir oyuncu haline geleceğime inanıyorum.»

«Film teklifleri geliyor»

Türk sinemasında istediği yere gelebilmesi için öncelikle iyi bir senaryo olması gerektiğini belirten Nazan Saatçi, «Şu sıra pek çok teklif gelmeye başladı ve hepsini bir bir inceliyorum. Yakında dev bir kadroyla büyük bir çıkış yapacağım» diyor.«Türk sineması iyi yolda»

İyi bir filmde başrolde oynamak istediğini belirten Nazan Saatçi, «Sinemamız artık atılım yaptı. Bence Türk sineması dünyanın diğer ülkeleriyle çok rahat boy ölçüşebilir» diyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-39-sayisi/)

27.02.2021 03:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar