Menü

Nazan Şoray Bıçak Altına Yattı!

Nazan Şoray Bıçak Altına Yattı!Günlerden 6 eylül cuma. Fransız Hastanesinin bahçesindeyiz. Meliha Şoray hususi bir otomobilin içine kurulmuş, «hakikatli» kızı Nazan Şoray’ın ameliyat olmasını bekliyor. Bir taraftan da konuşuyor, «Nazan’ımı ameliyat masasında görünce dayanamam, diye korktum, yukarı çıkmadım. Kan görünce bayılırım. Zaten bugünlerde sinirlerim pek nanemolla!»

Yukarı çıktık. Nazan Şoray 22 numaralı odada yatağına uzanmış arkadaşı Senay, rejisör Yücel Hekimoğlu ile birlikte ameliyatı konuşuyor. Akşamdan beri odada konuşulan tek mevzu bu.

– «Sakın bana iğne yapmasınlar. Eğer iğne yapacaklarsa vallahi ameliyat olmam. Kaçıp giderim!»

– «Yok canım korkma. Eterle bayıltırlar. Zaten seninki ameliyat değil, ufak bir iş. Hiçbirşey duymazsın!»

Nazan Şoray hasta arabasına binerken aynı sözleri bu defa da ameliyatı yapacak olan estetik cerrahi mütehassısı Dr. Atilla Oymak’a söylüyordu. «Doktor bey iğne yapmak yok. Vallahi bu vaziyette hastaneden kaçarım sonra!»

Nazan Şoray Bıçak Altına Yattı!İnsan ameliyat odasına girince bir tuhaf oluyor. Bembeyaz duvarlar, bembeyaz gömlekli inşalar ve genizleri yakan ilaç kokusu… Nazan ameliyat masasına uzandı, hastabakıcının, burnuna eter damlatılmış gazlı bezi yapıştırmasıyla birlikte kendinden geçiverdi. Kolları yana düştü, gözleri kapandı. Az önce, «İğne yaparsanız, hastaneden kaçarım!» diyen zavallı Nazan’cığa öyle kocaman kocaman iğneler yaptılar ki, şöyle başını kaldırıp da görseydi, korkudan, değil hastaneden kaçmak, artistliğe bile tövbe ederdi.

Dr. Atilla Oymak önce kocaman kıskaçları Nazan’ın burnuna daldırdı, sonra keskilerle, bıçaklarla, törpülerle Nazan’ın tombalak burnuna bir şekil vermeye başladı.

Ameliyat tam 37 dakika sürdü. Bu arada bir hemşire devamlı Atilla Oymak’ın terlerini siliyordu. Dikişler de bittikten sonra Nazan’ın yüzündeki bantlar, bezler açıldı ve yepyeni bir burunla karşı karşıya kaldık. Nazan’ın kemerli, kocaman burnu gitmiş, yerine Türk sinemasının güzel burunlu artisti Türkan Şoray’ın burnu gelmişti sanki.

Tabii bu burun değişikliğine en çok sevinen insan Nazan Şoray‘ı sinemaya sokan ve ilk filminin rejisörlüğünü yapan Yücel Hekimoğlu oldu. Sevinçle ellerini oğuşturuyor, «Artık Nazan’ın profilden de istediğim gibi rahatça resimlerini çekebileceğim» diyordu.

Dr. Atilla Oymak ise ameliyattan sonra bize şunları söyledi: «Nazan Hanımın burnunda çok defo vardı. Kof, kaba bir buruna sahipti. Yeni burnu ile çok güzel olacak. En geç yirmi gün sonra filim çevirmeye başlayabilir. Kimse ameliyat olduğunu anlayamaz.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-38-sayisi)

10.08.2019 23:32

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:13

  MERT MUTLU

  nazan abla iğnelerden kaçamamış anlaşılan :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:24

  Melis Çiftçi

  Estetik ameliyatını nasıl dramatik bir şekilde anlatmıslar :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:24

  Selim Kutu

  Gören beyninden ameliyat oluyor sanıcak :D tamam ameliyat korkutucu birşey ama sonucta keyfi bir ameliyat sonucta