Menü

Nazan Şoray Yılmaz Gündüz’e Aşık Oldu

O GÜN Atlı Spor Kulübüne Nazan Şoray ile röportaja gittiğimiz zaman bir de ne görelim… Yeşilçam’ın adı «çapkın»a çıkmış aktör-prodüktörü Yılmaz Gündüz Nazan Şoray’ın yanında değil mi? Doğrusu şaşırdık kaldık. Şaşıran sadece biz değildik, onlar da şaşırmışlardı. Şaşkınlıkla karışık sessizliği ilk bozan Yılmaz Gündüz oldu: «Çocuklar aklınıza sakin birşey gelmesin. Nazan Şoray ağustos ve eylül aylarında yapacağım iki filimde oynayacağı için ona ata binmesini öğretiyorum! İki filimde de atlı sahneler bir hayli fazla… Hatta diyebilirim ki Nazan attan hiç inmeyecek.»İki numaralı Şoray ise Yılmaz Gündüz’ün sözlerini sessiz sessiz dinliyor, kabahati yakalanmış çocuklar gibi dalgın dalgın yerdeki bir taşla oynuyordu. Bizim kendisini gülerek süzdüğümüzü. «Öyle mi?» gibilerden yüzüne baktığımızı görünce o da birşeyler söylemek lüzumunu hissetti; «Yılmaz beyin söylediklerine ekleyecek bir lafım yok. Eğer aramızda birşey olsaydı, sizin de geleceğinizi bildiğim halde onunla buraya gelmezdim,» dedi…

Gerçi Nazan Şoray’ın yukardaki sözlerini duyduğumuz zaman, «Kız haklı!» diyebilirdik amma, konuyu bir halk tabiriyle serelim gözlerinizin önüne; kazın ayağı öyle değil!. İkisinin de çok yakınlarından aralarındaki aşkın bacayı çoktan sardığını öğrenmiştik. Atlı Spor Kulübünde onları beraber görmemiz sürpriz değildi bizim için. Nazan Şoray da her Yeşilçamlı gibi, «inkar» yolunu seçiyordu. Daha önce, Yaşar Tunalı, Demir Karahan, Engin Çağlar, Mahmut Tezcan konusunda olduğu gibi…Hatta ve hatta kulağımıza gelenlere bakılırsa. Yılmaz Gündüz, Nazan Şoray’ı annesinden, «Allahın emri, peygamberin kavliyle» istemişti Anne Şoray da, «Daha çok erken evladım! önce sinemada kendine bir yer edinsin, ondan sonra düşünürüz,» diyerek bu teklife kibarca red cevabı vermişti. Fakat şurası gerçekti ki, Nazan Şoray, Yılmaz Gündüz’ü seviyordu.

Nazan Şoray ata binmiş, padokta tur atıyor. Yılmaz Gündüz ise beraber fotoğraflarının çekilmemesi için mümkün olduğu kadar uzakta duruyor, ama, SES’ in objektifi ikisini aynı kare içinde tespit ediveriyor. Haberleri yok.Bir saat sonra Atlı Spor Kulübünden ayrılıyoruz. Nazan Şoray terli ve yorgun. «Rica edeceğim sakın Yılmaz beyle aramızda aşk var, falan diye yazmayın,» diyor. Zaten biz de böyle birşey yapmıyoruz ki. Gördüklerimizi ve duyduklarımızı naklediyoruz bu satırlarda, hepsi o kadar!..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-29-sayisi)

20.01.2021 01:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar