Menü

Nebahat Çehre’nin Ehliyeti Yok

NEBAHAT ÇEHRE’NİN en büyük tutkusu — sakın aşk falan zannetmeyin — nedir bilir misiniz? Otomobil.. Evet ünlü yıldızın nedense son model, lüks, spor otomobillere karşı özel bir tutkusu vardır. Dünyada en büyük zevki otomobil kullanmaktır. Daha şöhret olmadığı, cebinde on liranın bile zor bulunduğu yıllarda bu otomobil tutkusu yüzünden, «Ben evlenirsem ancak otomobili olan bir adamla evlenirim,» dediği rivayet olunur…Nebahat Çehre, azimli, sebatkar kızdır. Bileğinin hakkıyle bugünkü durumuna gelmiş, gemisini kurtarmıştır. Yani iyi yaşamaya başlamış, cebi para görmüş, bundan beş yıl kadar önce de bir otomobil sahibi olmuştur. Ona sorarsanız, sinemada şöhret olduğuna değil, ta küçüklüğünden beri hayal ettiği otomobil sahib olduğuna sevinmiştir en çok.

Günlerce İstanbul sokaklarında şoförüne delicesine direksiyon kullanması için emirler vermiş, etrafındakilere. «Deli bu kız. Birgün parçalanıp hayata veda edecek,» dedirtmiştir.Sonra çeşitli nedenlerle Nebahat Çehre’nin sahip olduğu otomobil elinden gitmiş, otomobilsiz kalmıştır güzel yıldız. Ama şimdi öğreniyoruz ki, Nebahat Çehre, Ankara’da, sahneden kazandığı 150 bin liranın üzerine, İzmir’den kazanacağı 100 bin liradan 15 bin Iira avans eklemiş, 165 bin liraya 1970 model, «Ford» marka, «Capri» model gıcır gıcır bir otomobil satın almıştır. Böylece Nebahat Çehre, genç kızlık rüyalarını süsleyen, döıj başı mamur bir otomobile ancak 1970 yılında kavuşabilmiştir.

Şimdi çok mutludur. «Yeni otomobilin hayırlı uğurlu olsun» diye tebrik edenlere atının yelesini okşayan jokey gibi, otomobilinin kapısını okşayarak, «Allah olmayanlara da nasip eylesin,» diyerek temennilerde bulunmaktadır.Saatte 200 kilometre sürat yapan, 67 beygir gücündeki otomobil 6 silindirlidir. içinde radyosundan, pikabından tutun da, kaloriferine, sıcak soğuk hava tertibatına kadar her çeşit konfor bulunmaktadır. Ancak gelin görün ki, Nebahat Çehre yine genç kızlık hayallerini gerçekleştiremeyecek.. Direksiyona oturup, saçlarını rüzgarın akışına kaptırıp, asfalt yollarda sürat yapamayacak?.. Niçin mi yapamayacak? Çünkü Nebahat’in, bildiğimiz kadarıyla, ehliyeti yok da onun için.. Ama yazımızın başında da söyledik ya, azimli kızdır Nebahat.. Gün gelir ehliyetini cebine koyar, Türkiye yollarını gönlünce arşınlar.. İnanıyoruz buna…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-36-sayisi)

24.11.2020 11:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar