Menü

Necdet Tosun Hamamda

Sıra sıra tellaklar dizilmiş, «hatırlı» müşterilerini karşılamıştı. Kimi keseliyecek, kimi sabunlayacak, kimi yıkayacak; peştemal, havlu, silecek verecekti. Tosun’u canü gönülden «Buyur» ettiler. Necdet Tosun’u tellak yıkarken, «normal» müşterilere göre iki misli su, sabun sarfetti, iki misli yoruldu. Neticede şöhretli müşteriden çift katlı tarife istendi. Yıkanıp kurulandıktan sonra sarıp sarmaladılar, soğukluğa bıraktılar. Tosun da sıcak çayını fıskiyeli havuz başında içti. Çıkarken bir takım peştemal daha değiştirdi. Böylece terlerini de kuruttu.Türk sinemasının en «büyük» aktörü Necdet Tosundur, çünkü 150 kilo ağırlığındadır. Necdet Tosun, bu iri hacminden daima şikayet eder. Ona her gittiği yerde iki misli ücret ister, çift tarife uygularlar. Geçen hafta bir hamamda da aynı şey başına geldi. «Sen iki adama bedelsin» diyerek ondan çift ücret aldılar. Şimdi Necdet Tosun daha ucuza yaşayabilmek için zayıflamasının şart olduğunu söylüyor.

Göbek Taşında— Türk sinemasının en büyük göbeklisi hamamın göbek taşında sırtüstü uzanınca, içerinin tatlı sıcağı ile rüyalara daldı ve kendini genç halayıkların yıkadığı bir sultan zannetti. Ama bu sultanlık vezirin komplosuna kadar sürdü.Tellak Tosun’u KeselediNecdet Tosun’un sade kirleri değil, birkaç kilosu da sıcak hamamda eriyip gitti. Sonunda «Oh, babalarımız ne rahat yaşarmış» demekten kendini alamadı. Oysa önce evde yıkanmaya niyetlenmiş fakat havagazının gadrine uğramıştı.

Çift Ücret İstediTellak en sonunda kocaman kalaylı kapta sabunlu su köpürtüp Tosun’u sabunladı, yıkadı ve işi bitince de bir nefes alıp ”Sen çok irisin, çift ücret vereceksin. Sana herkesin iki misli su, sabun harcamak zorunda kaldım,” dedi.(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-12-sayisi)

27.12.2020 21:23

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:28

    Suzan Genç

    ooh hamam sefası necdet abide :)
  • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 17:33

    MEHMET ŞEN

    keyfine düşkündümüş tabii :D:D