Menü

Necla Nazır Basketbolcu Çıktı

«Yarın Artık Bugündür» adlı TV dizisiyle ekranlarımıza konuk olan Necla Nazır, «Basketbolu çok severim. Okulda da bu sporu yapmıştım» dedi.

Sinema sanatçısı Necla Nazır, basketbolda da usta olduğunu kanıtladı… «Yarın Artık Bugündür» adlı TV dizisiyle ekranlarımıza konuk olan Necla Nazır, sevgilisi rolündeki Ege Aydan ile doyasıya basketbol oynadı.

Ege Aydan’ın dizide canlandırdığı genç basketbolcu Uğur’dan çok etkilendiğim söyleyen Necla Nazır, «Basketbolü çok severim. Okulda uzun süre bu sporu yapmıştım» dedi.Okul yıllarının ardından, çalıştığı fabrikanın takımında da oynadığını belirten Nazır, «Sporsuz bir yaşam düşünemiyorum» diyerek şöyle konuştu:

«Kendimi bildim bileli, spora karşı büyük bir düşkünlüğüm vardır. Sinemaya başlamadan önce amatör takımlarda uzun süre hem basketbol, hem de voleybol oynamıştım. Film çalışmaları bu büyük uğraşı engelledi ama yine de sabahları erkenden kalkıp en az 5 kilometre koşuyorum ve beden hareketleri yapıyorum. Spor hem bedeni dinç tutuyor, hem de insanı ruhsal yönden rahatlatıyor.»Galatasaray Yıldız Takımı’nda oynarken, disk kayması yüzünden basketbola veda edip tiyatroda karar kılan Ege Aydan ise, Necla Nazır’ın hala bu sporda çok başarılı olduğunu söyledi. Milli basketbolcu Efe Aydan’ın kardeşi olan Ege Aydan, ilk kez birlikte oynadığı Nazırla çok iyi anlaştıklarını açıkladı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-43-sayisi/)

23.09.2020 23:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar