Menü

Necla Nazır Ses İle Doğdu

TARIK AKAN, yıllar önce SES Dergisi’nin açtığı bir yarışmayla Yeşilçam’a adımını atmış ve o günden sonra sinemanın en büyük aktörlerinden biri olmuştu. Kendisine dergimizin yeni bir yarışma düzenlediğini, sinemamıza yeni yetenekler katmak istediğimizi söylediğimizde Akan, yarışmaya katılacak olan yarışmacılara şunları söyledi:«Sinemada bir yere gelmek isteyen gençlere önerim, SES Dergisi’nin açtığı yarışmalara katılmalarıdır. Bu yarışmalar Yeşilçam’a adım atmak isteyenler için en güvenilir, en güzel yoldur. Yeni yüzlere, yeni yeteneklere ihtiyacı olan sinemanın bu döneminde böyle bir yarışmanın açılması gençler için büyük bir fırsat.»

NECLA Nazır da SES Dergisi’nin açtığı yarışmalardan birinde birinci gelmiş ve sinemamızda bugünkü yerine ulaşmıştır. Sanatçı tüm ününü SES Dergisi’ne borçlu olduğunu söylüyor ve sözlerine şunları ekliyordu:

«SES Dergisi’nin açtığı yarışmaya arkadaşlarımın teşvikiyle girdim. Birinci seçildiğimde bir derginin açtığı yarışmaya katılmanın yaşantıma ne gibi değişiklikler getireceğinden habersizdim. Ama daha sonra zirveye doğru attığım her adımımda yanımda bulduğum SES Dergisi sayesin de bugünlere ulaştığımın farkına vardım. SES sadece yarışma düzenlemekle ve seçmekle kalmıyor, yarışmacısını sonuna dek destekliyor..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-29-sayisi)

01.10.2020 22:16

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar