Menü

Neriman Köksal Ölmek İstiyor

Taksim Gazinosu sahnesinde sazlarını “Akord” eden çilekiş arkadaşlarının arasında heyecanlı heyecanlı dolaşıyordu. İşaret parmağım ileri doğru uzatarak:

– Neler uyduruyorlar neler. Diye söze başladı. Behiye Hanım yüzünden hap almışım. Yok intihara kalkmışım. Olacak şey mi bunlar. Hiç kavga etmedik onunla. Ajda ile de etmedim. Beni anlaşılan filmlerden kabadayı sanıyorlar. İri olduğuma bakmayın. Oysa uysal, kendi halinde, hanımefendi bir kadınımdır.

Perdenin yıllanmış şöhreti Neriman Köksal, geçen yıl bütün çevresini şaşırtan bir kararla şarkıcılığı seçip, Zeki Müren’in dümen suyunda Maksim Gazinosuna çıkarken, bütün bu başına gelenleri aklının kenarından bile geçirmemişti. Sinema seyircisinden çok daha değişik bir karakter taşıyan gazino seyircisinin alkışları arasında Neriman Köksal, İstanbul’dan sonra kendini Ankara sahnelerinin kulisinde de bulmakta gecikmemişti. İşte ne olduysa başkentin soğuk gecelerinde olmuş, eski perde, yeni sahne yıldızının iki tüp uyku hapıyla ahretin kapısını çaldığı bir anda ortalığa yayılıvermişti.

Neriman Köksal Ölmek İstiyorBereket ki, Köksal, hapları yutmadan önce telefonla İstanbul’u aramıştı. Telefonun açık kaldığım gören Dedeman Oteli’nin resepsiyon memuru, şehirlerarası konuşmayı bağlıyacağı zaman durumdan şüphelenmiş, odaya çıkınca da koma halinde yatan şarkıcıyla karşılaşıp derhal aşağıya haber vermişti. Sabaha karşı hastaneye kaldırılıp midesi yıkanan Köksal, böylece mutlak bir ölümden kurtulmuştu. Oysa şarkıcılığa başladığı zaman eski film yıldızının ne büyük hayalleri vardı. Meslek hayatında bir türlü gerçekleştiremediği “bahçeli ev” hayalini, ancak mikrofondan kazanacağı para ile yerine getireceğini umut etmemiş miydi? Ondokuz yılını verdiği meslek hayatı, iki tüp uyku hapının arasına mı sıkışacaktı?

Olayın ertesi günü Neriman Köksal’ın yaş günüydü. Programdan sonra saat 23’te otele gelecek, 35 kişiyi bulan davetli arkadaş grubuylakuru fasulye, çiğ köfte ve çerkes tavuğundan ibaret doğum günü yemeğini yiyip eğleneceklerdi. Fakat yıldızın midesine bu nefis yemeklerin yerine birinde 8, öbüründe de 24 ten iki tüpü dolduran 32 hap inivermişti. Köksal’a uyku haplarım ne maksatlave ne şekilde yuttuğunu sorduk. Şunları anlattı:

– İki aydan beri uykusuzluk çekiyordum. Gece yattıktan sonra ancak bir iki saat uyuyabiliyor, saat 4’te uyandıktan sonra gözümü kırpamıyordum. Oysa “Ses” için uyku gerekliydi. Uyku hapları da artık etkisini göstermez olmuştu. O gece kafam iyice kızdı. Ne kadar uyku hapı varsa hepsini birden mideye indirdim. Ama bu dünyada daha içecek suyumuz varmış. Öldürmeyen Allah öldürmedi. Kurtulduktan sonra eksik olmasın, doğum günümü unutmayan arkadaşlarım hastaneye geldiler. Saat 11’de çerkes tavuğu, çiğ köfte yerine, yoğurt ve meyvayla yaş günümü kutladılar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1968-tarihli-603-sayisi)

01.09.2015 09:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:34

    Hatice Kısa

    ölmek isteyen insanı hic sevmiyorum
  • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 11:57

    HALİT KUMRU

    başarıylıydı böyle şeyler yapması şaşırtmıştı şimdi okudum tekrar üzüldüm be