Menü

Nesrin Topkapı Şarkıcı Oluyor

ORYANTAL danslarılya seyircileri büyüleyen Nesrin Topkapı, artık şarkı söylemeye karar verdi. Bu ani kararın nasıl alındığına gelince, bunu kendisi şöyle anlatıyor:

«Aklımın ucundan bile geçmezdi şarkı söylemek. Turneye çıkmıştık. Adapazarı’nda sahneye çıkmaya hazırlanıyordum. Büyük bir aksilik oldu. Merdivenlerden inerken, ayak bileğim burkuldu. Öylesine sızlıyordu ki, dayanılmazdı. Bu bilekle dans etmem çok zordu. Sahne sıram da gelmişti. Çıktım sahneye. Bir süre dans ettim… Ancak acıdan çıldırabilirdim. Sonunda aldım elime mikrofonu ve başladım şarkı söylemeye. Herkes şaşırmıştı. Soğukkanlı olmam gerekiyordu. Birkaç şarkı söyledim, Başarılı oldum ki, herkes ayakta alkışlıyordu. Her şeyi, burkulan ayak bileğime borçluyum.»Nesrin Topkapı, şimdi ciddi ciddi sahne hazırlıkları yapıyor. Tur Organizasyon sahibi Hamdi Özarıtan’ın sahne teklifini kabul eden Topkapı’nın yapacağı showun sahne düzenlemelerini Arda Uskan üstlendi. Sahnede Türk Müziği ve Hafif Müzik parçaları söyleyecek olan Nesrin Topkapı, bunun yanı sıra oryantal danslarını da sergileyecek. Sanatçı bu konuda şöyle konuşuyor:

«Pek çok şarkıcı sahnede dans da ediyor. Oysa benim sergileyeceğim showda danslarım dört dörtlük olacak. Yıllardır sahnelerden yaptığım oryantal danslarımı şarkılarımla da süsleyeceğim. Artık beni yalnız danslarımla değil, sesimle de alkışlayacaklar…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-27-sayisi)

03.10.2020 19:34

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 15 Temmuz 2016 14:01

  Tekin Uğur

  Daha önce hiç şarkı söylememiş biri olarak çok cesur bir davranış sergilemiş herkes yapamaz
  • Yayınlandı: 15 Temmuz 2016 14:03

   Sıla Demirbaş

   Bu yüzden o Nesrin Topkapı sen Tekin Uğursun :)