Menü

Nevşehirspor Yeni Sezondan Umutlu

SAMSUN’UN HAZIRLIK MAÇLARI SAPTANDI

Mevsimi açtıktan sonra ilk hazırlık maçını yeni transferleriyle eski futbolcuları arasında yapan Samsunspor, daha sonra Amasyospor, Trabzonspor ve Giresunspor’la oynadı. Bundan sonra yapılacak maçları ise yönetim kurulu şöyle saptadı: 24 Ağustos’ta Orduspor, 25 Ağustos’da Trabzonspor’la (Samsun’da), 31 Ağustos’da Ordusporla Ordu’da, 1 Eylül’de Fenerbahçe ile Samsunda, 15 Eylül’de Fenerbahçe ile İstanbul’da, dönüşte Kocaelispor’la İzmit’te…Hazırlık maçlarının yanında normal idmanlarına da devam eden Samsunspor’un bu idmanlarında öncelikle ağırlık çalışmalarına önem veriliyor. Teknik yöneticiler hazırlık maçlarının takıma yeni girecekler için olumlu bir atılım olacağını belirttiler.

Ispartaspor’un sahasında ilk kez yeni bir sistemle sulama işlemi yapılıyor. Çimleri mezbahadan alınan kanla sulayarak güçlendirip büyütmeye çalışan İsparta Bölge Müdürü Hüseyin Tuncer böylece yeni bir yöntemin de öncüsü oldu. Tuncer bir yılı aşkın görev süresinde geliştirdiği kanlı sulama işlemini şöyle anlatıyor: «Uzun süren denemeler sonunda başarıya ulaştık. Mezbahadan gelen hayvan kanlarını çimlerin üzerine serptik. 15 gün sonra kanla sulanan yerlerin öteki yerlere oranla daha gür ve yeşil çıktığını gördük. Başardığımız için sevinçliyiz. Uygulamaya devam ederek daha iyi sonuç almaya çalışıyoruz.»

Romanya’nın Arat şehrinde 23-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası turnuvaya katılacak Genç Milli futbol takımımız Romanya’ya hareket etti. Bulgaristan, Yugoslavya, Çekoslovakya ve 4 Romen takımının katılacağı turnuvada yer alan Genç Millilerimiz burada elde edecekleri sonuca göre 3-5 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’ da düzenlenen ikinci bir turnuvaya katılacaklar.İkinci Türkiye Ligi’nin yeni takımı Çorumspor hazırlık maçlarında bekleneni veremiyor. Eskişehirspor’la kendi sahasında karşılaşan Kırmızı – Lacivertlilerde yeni transferler göz doldurmazken, taraftarlar da kaygılarını açıkça belirtmekten geri kalmıyorlar ve «Yöneticilerin yanlış bir transfer politikası izlediği belli oldu. Bu kadroyla üst sıralarda tutunmak çok zor» diyorlar.

İzmirspor Türkiye’nin en zengin kulübü oldu

Soru: Türkiye’nin en zengin kulübü hangisidir? Cevap: Üçüncü Lig’den İzmirspor’dur. Soru: Nasıl olur, bir yanlışlık bulunmasın? Cevap: Bal gibi olur. Evet, gerçek budur. Ve bu iş şöyle olmuştur: İzmir’in taraftarı en fazla takımı olan İzmirspor’un yöneticileri, Beden Terbiyesi Kanunundaki açık ve boşluklardan yararlanarak, kulübün tapulu malı olan stadı parsellemeye başladılar. İmar durumunu çıkarttırmayı başardılar. Buldozerler getirildi, staddaki soyunma odaları, spor salonu ve kulüp binası yerle bir edildi. Sonra da 10 -12 katlı apartmanlar yükselmeye başladı. Şimdi de İzmirsporlu futbolcular, antrenman için kilometrelerce yol aşıp Halkapınar’a, boksörler, voleybolcular ve basketbolcular da Alsancak Stadı’na gidiyorlar anıa 70 apartman dairesiyle 10 dükkana sahip olan İzmirspor’un aylık kazancı 150 bin, mal varlığı da 25 milyon liraya ulaştı. Yöneticiler gelir kaynaklarının vakıf haline getirileceğini, Türkiye’de milyoner başkana gerek duymayan tek kulüp olacaklarını ve İzmirspor’un iki yıl içinde eski şanlı günlerine kavuşacağım söylüyorlar. Ve işte yukarıdaki fotoğrafta stadda yükselen binalar görülüyor.NEVŞEHİRSPOR YENİ SEZONA 3. LİG’E KALMA UMUT VE DİLEĞİ İLE GİRDİ

Bir turizm kenti olan Nevşehir, Üçüncü Türkiye Ligi’ndeki yerini koruma uğraşını yeni mevsimde de en iyi şekilde sürdürme amacında. 1969 yılından bu yana hemen her yıl umutla lige giren ancak bir türlü istediği sonuca ulaşamayan Nevşehirspor, bu kez çifte kurban keserek yeni mevsime girdi. Halkın «Damat İbrahim Paşa’nın Laleleri» şeklinde övgülü bir dille tanımladığı Nevşehirsporlu futbolcular önce «Hasan Emmi» türbesinde topluca dua edip, sporu spor olarak düşüneceklerine söz verdiler ve sonra da yeni mevsimin ilk hazırlık çalışmasıyla birlikte kampa girdiler. Fotoğrafta Nevşehirspor’un yeni kadrosu antrenörleri ile birlikte.FUJİ MEHMET «BİR TAŞLA İKİ KUŞ» VURUYOR

Göztepe’deki, Mehmet’lerin bolluğundan ona «Fuji» adı takılmıştı… İzmir’in sarı – kırmızılı ekibi kadar Milli Takımımızda da başarıdan başarıya koşan Fuji Mehmet bu görevlerine yeni bir görev daha eklemiş ve Denizgücü yardımcı antrenörlüğünü yapmaya başlamıştı.

Askerlik görevini Denizci olarak sürdüren Fuji Mehmet, formunu korumak zorundaydı… Göztepe ve Milli takıma görev için çağrıldığında hazır olması gerekiyordu. Bu nedenle Denizgücü antrenörü Şakir Kuruş’un yanında yardımcılık yapıyordu. Son yıllarda Türkiye amatör futbol piyasasında kendinden birinci planda söz ettiren Denizgücünde yeni yeni atılımlar için Şakir Kuruş’la birlikte görev bölümü yapmışlardı.Ama bir sorunları vardı her iki antrenörün… Ortada dolaşan söylentiler «Güç takımlarının» bu yıl liglere katılmayacağıydı. Oysa Fuji’nin gelmesiyle İzmir’in Denizgücü daha bir güç kazanmıştı. Her şeye rağmen Fuji memnundu… Bu memnunluğunu şöyle anlatmıştı…

«Asker olduğumdan takımım Göztepe’nin idmanlarından yoksun kalıyordum. Bu durumda bir form düşüklüğü olacaktı. Denizgücü idmanları ve yardımcı antrenörlük imdadıma yetişti.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-25-sayisi/)

25.08.2020 18:44

Kategoriler:   Spor

Yorumlar