Menü

Niçin Soyunuyorlar?

Eskiden yalnız beyaz perdede isim yapma çabasında olan yıldız adayları soyunup dökünürlerdi. Şimdi şöhret olsun olmasın artist hüviyetindeki her kadın kamera karşısında üzerindekileri sıyırıp atmaktadır. Kimi bunu sanat için yaptığını iddia ediyor, kimi ise «para uğruna» diyor. Bu arada inat veya yenilik olsun diye soyunanlara da sık sık raslamak kabil. Bu sayfadaki yazıda, şöhretlerin kendi ağızlarından, soyunmalarının sebeplerini öğreneceksiniz.

sophia loren

MODAYA AYAK UYDURDU — Loren, «Dün, Bugün, Yarın» isimli filmin bir bölümünde, kamera karşısında rahat rahat soyundu. İsveçli rejisör Ingmar Bergman’ın etkisi altında kaldığını açıklayan Sophia Loren, son filmlerinin hepsinde bir soyunma sahnesinin bulunmasını istedi.
virna lisi
SOYUNDU VE BİR YILDA PARLADI — İtalyan yıldızı Virna Lisi’nin şöhreti günden güre artıyor. Özel hayatında gayet ciddi olan genç kadın için «İtalyan sinemasının Marilyn Monreo’su» deniliyor.
KOSKOCA salonda çıt çıkmıyordu. Herkes kendini filmin heyecanına kaptırmış, dış dünya ile ilişiğini kesmişti. Perdedeki genç ve güzel yıldız rol icabı soyunmaya başlayınca seyircilerden bir kadın, yanındaki erkeğe mırıldandı:

-«Artık bu filmciler de işi rezalete döktüler. Şimdi şu Sophia’nın soyunmasına lüzum var mıydı? Hep seyirciyi kandırmak için yapıyorlar bunları. İnsan çoluğuyla çocuğuyla sinemaya gidemeyecek. Vallahi bu filmcilerin hakkından gelmeli…»

Adam bir taraftan karısını susturmaya çalışırken, bir taraftan da perdedeki ilgi çekici sahneyi kaçırmamaya bakıyordu.

sophia lorenSon yıllarda kamera karşısında artistlerin soyunması da bir anane halini almıştı. Güzel vücutlu yıldızlar arasında soyunmayanına raslamak çok zor. Burların bir kısmı rejisörler tarafından zorlandıkları için soyunuyorlar, bir kısmı ise soyunmanın bir sanat olduğunu düşünerek kamera karşısında elbiselerini çıkarıyor… Aşağıdaki satırlarda, sinema dünyasının soyunan şöhretlerinden birkaçının bu konuda neler düşündüklerini okuyacaksınız.

INGMAR BERGMAN’IN YÜZÜNDEN

Ünlü Italyan yıldızı Sophia Loren, son yıllarda çevirdiği filmlere mutlaka bir veya birkaç soyunma sahnesinin eklenmesine ses çıkarmıyor. Hatta genç kadın soyunma sahnelerinin çoğaltılması için rejisörleri hareketleri ile teşvik bile ediyor. Genç yıldız bu konuda şunları söylemektedir: «Ben İsveçli rejisör Ingmar Bergman’ın filmlerini seyredinceye kadar soyunmanın aleyhindeydim. Fakat onun eserleri benim zihniyet değiştirmeme sebep oldu. Kaba erotizme ve seks gösterilerine kaçmadıkça soyunma mahzurlu değildir. Bazı hallerde giyinik bir kadın, soyunmuş hemcinsinden çok daha fazla ilgi çekebilir.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-49-sayisi)

31.08.2015 17:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:04

    Sinem Selin

    soyunmak yaşam tarzı haline gelmş resmen onlarda
  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:12

    BURAK UZUNYOL

    soyununca daha çok pirim yaapıyolardı nedeni cok zor değil