Menü

Nick Adams Ölü Bulundu

Nick Adams Ölü BulunduGeçenlerde gazetelerin birer köşesine sıkıştırılıveren küçücük bir ölüm haberinin arkasında, Hollywood’un büyük facialarından birinin daha gizlenmiş olduğunu pek az kimse fark edebildi. Otuz beş yaşındaki aktör Nick Adams, fazla uyku hapı alarak intihar etmişti. Genç aktörün boşanmış olduğu eşinden yedi yaşında Allyson ve altı yaşında Jeb isimli iki çocuğu vardı. Hollywood’da birdenbire parlayıveren birçok genç şöhret gibi, Nick Adams’ın da başarılı günleri pek uzun sürmemiş, genç aktör, Hollywood’da ilk günlerdeki ilgiyi bulamayınca hayal kırıklığına uğramış, genç yaşta hayatına küsmüştü. Nick Adams’ın arkadaşları, aktörün çoğu kere, «Bundan sonra ne yapacağım? Çocuklarımın istikbalini nasıl garanti altına alacağım?» diye acı acı söylendiğini belirtiyorlardı.

Fakir bir madenci ailenin çocuğu olan Nick Adams, şöhret ve paraya kavuşabilmek amacıyle Hollywood’a gelmiş, pek çok sıkıntı çektikten sonra nihayet aradıklarının bir kısmına kavuşabilmişti. Ama şöhretin genç adama mutluluk getirmediği de bir gerçekti. Adams genç yaşta şöhrete kavuşmanın verdiği sarhoşluk içinde karakter değiştirmiş, kısa bir süre sonra da sinemada umduklarını bulamadığına inanarak iyiden iyiye bedbin olmuştu.

Nick Adams’ın başlıca filimleri arasında «Pillow Talk» (Yastık Sohbeti), «Heil is for Heroes» (Cehennem Kahramanlarındır), «The Hock» (Çengel), «Twilightoq of Honour» u sayabiliriz. Aktörün bir ara James Dean’in boşluğunu doldurabilecek tek genç şöhret olduğu söyleniyordu. Şimdi ise artık ona «Hollywood’un genç kurbanlarından» biri deniyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-22-sayisi)

11.08.2019 00:43

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 14:46

  Suzan Genç

  yzık ya ne cok insan öldürülüyomuş sanat camiasından
 • Yayınlandı: 3 Eylül 2015 16:27

  ŞENER BAYSAL

  yazıl olmuş gerçekten 2 tanede evladı varmış
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 11:53

  SANCAK ASYA

  vay be hikayeside acıymıs gerçekten