Menü

Nil Burak’ın Papatya Falı

HEPİNİZ papatya falını bilirsiniz… Beyaz yaprakları tek tek 1 koparırken, iki kelime sürekli tekrarlanır: «Seviyor… Sevmiyor.» Bu heyecan papatyanın son yaprağına kadar sürer gider. Bu bir papatyalık heyecandır. Oysa, Nil Burak’ın heyecanı bitip tükenmiyor… Sanatçı nerede olursa olsun, sürekli şu iki kelimeyi tekrarlayıp duruyor:«Evlenemeyim mi?.. Evlenmeyeyim mi?»

Bir türlü sonuca varamadığından yakınıyor ve söze şöyle başlıyor:

«Hani bir televizyon dizisi vardı ya… ‘Kararsız Kasım’ diye… Kendimi ekranda canlandırılan bu tipe çok benzetiyorum…»

Karşımızda dururken hala içinden «Evleneyim mi? Evlenmeyeyim mi?» kelimelerini fısıldayan Nil Burak’a merak ettiğimiz soruları soruyoruz:

«Karar vermenizi engelleyen ya da sizi kararsızlığa iten nedir?»«Ben oldukça ince eleyip sık dokurum… Olayları derinlemesine ve en ince noktasına kadar düşünürüm…»

«Sizi evlilikte tedirgin ve kararsız eden bir şey mi var?»

«Benim kanıma işlemiş bir mesleğim var. Sevgim mesleğimi aşmalıdır… Sonra, sevdiğim erkeği çok kıskanırım ben. Bu kıskançlık da bana mantıksız ve saçma şeyler yaptırır. Kolay kolay idare edilebilecek bir kadın değilim. Oysa hep beni idare edebilecek bir erkeği düşlemişimdir. Bu kez o erkeği buldum galiba…»«Kim olduğunu açıklayabilirmisiniz?»

«Kendisi ünlü bir manken…»

«Size evlenme teklifinde bulundu mu?»

«Evet… Şimdi benim kararımı bekliyor…»Bir süre sessizlik oluyor ve Nil Burak tekrar papatya falına başlıyor: «Evleneyim mi? Evlenmeyeyim mi?»

Papatya falının sonucunu hep birlikte bekleyecek ve göreceğiz…

Ünlü bir mankenden evlenme teklifi alan Nil Burak, ne diyeceğini, ne söyleyeceğini bilemiyor. Günleri, «Evleneyim mi?.. Evlenmeyeyim mi?» kararsızlığı içinde geçiyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-22-sayisi)

26.11.2020 03:44

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar