Menü

Nilüfer Koçyiğit’e Kurban Kesildi

Hülya Koçyiğit’in direkt olarak başrollere geçen 13 yaşındaki kızkardeşi Nilüfer Küçyiğit, ilk filmini daha bitirmeden ikinci filmine başladı. Hem de kanlı bir törenle. Türker İnanoğlu yönetimindeki “Suçsuz Firarı” filminin ilk çekim günü, Sohpan’ın Şişli’deki platosunda. Nilüfer Koçyiğit’in annesi Melek Koçyiğit tarafından bir kurban kestirildi. Kesimden önce Nilüfer Koçyiğit koçu boynuzlarından tutup bir hayli sevip okşadı. Kesimden sonra ise bir parmak kan alıp annesinin alnına sürdü. Melek Koçyiğit te aynı şeyi tekrarladı. O da bir parmak kanı “Filmde aksilik, kaza olmasın. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah” diye kızının alnına sürdü. Böylece kanlı törenden sonra filme başlandı…

Nilüfer Koçyiğit'e Kurban KesildiNilüfer Koçyiğit, bundan önce Metin Erksan’ın yönettitiği “Ölmeyen Aşk” filminde Kartal Tibet, Tanju Gürsu, Pervin Par’la başrolde oynamıştı. O zaman Melek Koçyiğit kurban kesmeyi akıl edememişti. Ama sonradan bir horoz kesti. “Bundan sonra her filme başlayışında mutlaka kurban keseceğim”, diyor. Anne Koçyiğit kurbanı sadece küçük kızı İçin kesiyor. Ne Hülya, ne de son günlerde iki film birden çeviren ortanca kızı Feryal için kurban kestiği yok.

“Suçsuz Firari” filminde Cüneyt Arkın, çalıştığı barın patronunun (Turgut Özatay) işlediği bir cinayetin suçunu iliklenip, haksız yere hapse giren bir fedainin hayatını canlandırıyor. Nilüfer Koçyiğit te onun kızkardeşi rolündedir. Kendisi hapisteykin, barda şarkı söylemeğe başlayan kızkardeşinin, eski patronu tarafından iğfal edildiğini öğrenince hapisten kaçar. Önce eve gelir. Kızkardeşini döver. Nilüfer uğradığı hareketten ve başına gelenlerden tees süre kapılıp bileklerini keser. Cüneyt bara gider ve kendisini haksız yere hapse attırıp kızkardeşini iğfal eden bar sahibi patronundan intikamını alır.

“Suçsuz Firari” filminde ayrıca Selma Güneri, Turgut Özatay, Nubar Terziyan, Adnan Mersinli de oyalamaktadır.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1966-tarihli-528-sayisi)

01.09.2015 09:34

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:08

    Nuran Namlı

    hiç bi zaman bi hülya koçyiğit gibi olamadı ama
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 17:34

    EYLÜL GÜMÜŞTAŞ

    eee koçyiğit'te olsan o alına parmakla kan sürülür :D