Menü

Nilüfer’e Ayrılık Yaradı

ÖYLESİNE rahat, öylesine huzurlu görünüyor ki… Önce kahvesinden bir yudum alıyor, ardından gülerek başlıyor konuşmaya:

«Ne hikmetse, bugüne kadar hic kapımı çalmamış olan gazinocular, organizatörler şimdi peşimden ayrılmıyorlar… Beni bir gölge gibi izler oldular…»Yeşil Giresunlu’dan ayrıldıktan sonra oldukça huzursuz günler yaşayan Nilüfer, artık o günlerin bir daha geri gelmemecesine maziye gömüldüğüne inanıyor… Söz dönüp dolaşıp sahne tekliflerine geliyor…

«Bundan yedi yıl önce çıkmıştım sahneye… O zamandan bu zamana da bölük pörçük devam etti sahne hayatım. Sahnelere karşı değilim. Ancak kulis ve gazinoda çalışan sanatçıların dedikoduları beni çok ürkütüyor.»

Pencerenin önüne oturup, kucağındaki sevimli minik köpekle ilgileniyor.. Hemen soruyoruz: «İzmir Fuarı’ndan sahne çalışması için teklif aldınız mı?».Nilüfer büyük bir içtenlikle cevap veriyor:

«Bu yıl İzmir Fuarı’nda çalışmam için üç ayrı gazinodan teklif geldi. Bu gelen tekliflere karşılık olarak benim de hayli masraflı isteklerim oldu. Öncelikle, sahneye Türk Müziği ve Batı Müziği enstrümanlarından oluşan 30-35 kişilik bir orkestra ile çıkmak istiyorum. Sonra istiyorum ki, ben sahnedeyken arkamda da en az 4 kişilik bir vokal grubu olsun.»

Nilüfer’in bu isteklerinin bir de nedeni var. Onu da sanatçının kendisi şöyle açıklıyor:

«Uzun süredir sahne çalışması yapmıyorum. Çıkacaksam doğru dürüst bir şekilde çıkmalıyım. Bu yıl İzmir Fuarı’nın ‘Bomba’sı olmak istiyorum…»Sahne teklifleri, plak teklifleri, turne teklifleri, film teklifleri, hatta hatta evlenme teklifleri bile aldığını söyleyen Nilüfer gülüyor: «Ayrıldıktan sonra şansım acildi.. Meğer keramet boşanmamdaymış…» Sözün burasında bir nokta koyuyoruz ve sanatçıya, ilişkisi olduğu söylenilen Mehmet Kölük’le arkadaşlıklarının sürüp sürmediğini soruyoruz.

«Dostluğumuz ve arkadaşlığımız sürüyor… Şimdi eskisinden çok daha iyi iki arkadaşız. Çok iyi iki arkadaşız diye evlenmek zorunda mıyız? Ya da flört etmek zorunda mıyız? Bazı olaylar çok yanlış şekilde yorumlanıyor. Ancak çok merak ediliyorsa da, bizim arkadaşlığımızın gelecekte nereye varacağını şimdilik söyleyemeyeceğim. İlerde ne olur, bilinmez…»Kısacası Nilüfer’i oldukça yoğun ve yorucu çalışmalarla dolu olacak günler bekliyor. Ne var ki o şimdilik yalnızca düşünmek ve geçmişin muhasebesini yaparak geleceğe emin adımlarla yürümek niyetinde…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-31-sayisi)

27.11.2020 00:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar