Menü

Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner Evlendi

Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner EvlendiNisa Serezli ile Tolga Aşkıner’in nikah töreni bugüne kadar bulunduğumuz nikahların hiç birine benzemiyordu. Nikah, Betül Mardin’in Teşvikiye’deki evinde, geçtiğimiz cumartesi günü, aile arasında yapıldı. Nisa’yla Tolga bütün davetlilere (davetliler de sadece ikisinin ailesiyle birkaç basın mensubundan ibaretti) «Cumartesi saat 17’de nikahlanıyoruz,» demişlerdi. İki tarafın aileleri ve evlendirme memuru tam saatinde Betül Mardin’in evine geldiler, ama Vefa – Göztepe maçı nikahı tam bir saat tehir etti!

Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner EvlendiTolga Aşkiner Darüşşafaka’yı bitirdikten sonra, Şehir Konservatuvarının Tiyatro Bölümüne girmiş, diplomasını cebine koyar koymaz Dormen Tiyatrosu’nda sahneye «Bismillah» demişti. Bu yüzden nikah şahidi olarak Haldun Dormen’i seçmişti. Haldun Dormen’in o gün piyesi vardı. Oyun biter bitmez arabaya atladığı gibi ayrıldığı eşinin evine gelecek (Betül Mardin, Haldun Dormen’ in eski eşidir) ve masaya oturacaktı. Evlenme telaşında olan Nisa – Tolga çiftinin o telaş, o heyecan içinde cumartesi günü yapılacak maç akıllarına gelir mi? Haldun Dormen, perde iner inmez makyajını bile silmeden arabaya atlamış, ama yollar o saatte normal kalabalığına Mithatpaşa Stadının 19 bin kişilik seyircisini de eklemiş…

Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner EvlendiNeyse, tiyatroyla Teşvikiye arasım ancak «adım adım» alabilen Dormen, saat tam 18.30’da geldi. L şeklindeki salonu dolduran kalabalık, masanın etrafına bir halka çevirdi ve —nüfus kayıtlarına göre— İstanbul doğumlu Nurinnisa Ersan ile Divrikli Tokay Tolga Aşkıner 25 davetliyle 8 gazeteci «huzurunda» nikahlandılar. Tolga Aşkıner’h şahidi Haldun Dormen, Nisa’nın şahidi ise Betül Mardin’di… İmza töreninden sonra şampanyalar patlatıldı, davetliler kendi aralarında küçük gruplar kurup konuşmaya başladılar. Konuşulan konu «tiyatro sanatçısının kaderiydi.» Ayfer Feray o dakikalarda sahnede olduğu için arkadaşı, meslektaşı ve ortağı Nisa’nın bu mutlu gününde bulunamıyordu. Ayferi’i, kardeşi Günfer Feray temsil ediyordu. Nikahın evde yapılması davetli sayısının artmasına imkan vermediği için iki taraf da ne sanat arkadaşlarını, ne de yakın akrabalarını davet etmişlerdi. Tarabya Otelinde geçecek halayından sonra Nisa, tiyatrosu ile turneye çıkacak, damat ise İskenderun’a gidecek… Evet, «tiyatrocunun kaderi,» derken, «Tolga – Nisa» çiftinin kaderinden bahsetmeyi unuttuk. Tolga Aşkıner 1 haziranda askere gidiyor. Biraz mübalağalı olacak, ama «nikah defterindeki imza kurumadan yeni evli çift ayrılacak» desek pek de yalan söylememiş oluruz. Neyse ki bu ayrılma, başka ayrılmalara benzemiyor. İzinler var, Tolga – Nisa çiftini tekrar bir araya getirecek turneler var.

Siz «yalanlama» yı sever misiniz? «Hoppala, bu da nereden çıktı? demeyin. Bir zamanlar. Nisa da, Tolga da dedikoduları yalanlıyor ve «Hayır, biz sadece arkadaşız!» diyorlardı. Sonunda evlenip kendilerini yalanladılar.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-22-sayisi)

11.08.2019 00:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 17:46

  Eylül Arif

  bak bunlar boşanmaz işte :P
 • Yayınlandı: 3 Eylül 2015 16:41

  NUR HAYAT YÜZEN

  niye böyle bir sade nikah yapmışlar acaba :)
  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2020 01:07

   Hulk Tr

   Nisa Serezli'nin 10 senelik eşi Metin Serezli onu boşayıp Nevra Hanım ile beraber olmaya başladı. Nisa Hanım ilk eşinden 9, ikinciden 19 yaş büyüktü, o yüzden sade bir nikah tercih etmişlerdir.
 • Yayınlandı: 3 Eylül 2015 16:48

  SALİHA CAN

  herkes gösteriş pesinde değil tabi :D