Menü

Nükhet Duru İtalya’dan Teklif Aldı

KİM demiş Nükhet Duru, Bodrum’un yakıcı güneşinde tatil yapıyor diye. Bu ünlü şarkıcımız bütün gücüyle yeni sezona hazırlanıyor. Doğrusu sıcağın yanısıra bastıran yeni çalışmalar Nükhet Duru’yu bir hayli bunaltmış durumda. Bir tarafta müzikaller var. Senaryolar, müzikler. Yeni plak çalışmaları, yeni besteler bir tarafta. Fuar çalışmaları, sahne düzeni, bu alanda söz konusu olabilecek yenilikler, şarkıcımızın beynini kurcalayan uğraşılarından. Nükhet Duru bir taraftan da, fitilini ateşleyivereceği yeni bir dinamitin hazırlıkları içinde. Raphaelle Carra’yı bir anda dünya çapında şöhret yapan İtalyan Televizyonu RAİ’den bir teklif almış durumda. Nühet Duru şimdi RAİ’nin önerdiği bu program için harıl harıl çalışıyor. Yeni düzenlemeler, yeni fikirler, giysiler, uygulamayı düşündüğü müzikler uğraştırıp duruyor, Nükhet Duru’yu. Ünlü şarkıcı bütün ağırlığını bu konu üzerinde toplamış durumda. İtalyan Televizyonu’nun bu önemli programında başarılı olabilmek için herşeyini ortaya koyacağını söylüyor, Nükhet Duru. Kolay değil, yabancı bir ülkede, RAİ gibi dünya çapında ün kazanmış bir kurumun programında Türkiye’yi ve Türk hafif müziğini temsil edecek.Herkese nasip olacak cinsten bir olay değil bu. Bunun çok iyi farkında olan Nükhet Duru da, Bodrum sıcağının zorlamasına rağmen, bütün enerjisini bu konu üzerine yoğunlaştırıyor.

Gerek sesi, gerek fiziği, gerek sahne hakimiyeti ve mesleğine olan tutkulu bağlılığını şimdiye kadar çok iyi değerlendirerek kendi alanında zirveye tırmanan Nükhet Duru bunca yoğun çabayla hazırlandığı yeni sezonda büyük bir atılım yapacak.

NÜKHET DURU BESTELERİNİZİ BEKLİYOR

ULUSLARARASI Sanat Gösterileri A. Ş. «Beste Yarışması» düzenliyor. Dileyen herkesin katılabileceği bu yarışma İzmir Fuarı’nda yapılacak. Bu yarışma hakkındaki bilgileri Egemen Bostancı şöyle veriyor: «Adresimiz şöyle; Uluslararası Sanat Gösterileri A. Ş. Sıraselviler Cad. 25/15 Taksim – İstanbul. Yarışmaya katılmak isteyenler bu adresten katılma formu alacaklar… Bu form ile birlikte, bestelerini tek enstrümanla kayıt edecekleri bandı aynı adrese gönderecekler. Her yapıt, 2 dakikadan az, 3 dakikadan çok olmayacak, adayların en geç 20 temmuz akşamına kadar başvurmaları gerekiyor.»«Beste yarışması» İzmir Fuarı’nda halk önünde yapılacak. Birinciye 250 bin İkinciye 125 bin lira ödül verilecek. Yarışma sırasında, yapıtları Nükhet Duru seslendirecek. Sanatçı daha sonra bu yapıtlar içinden seçeceklerini plak da yapacak.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-29-sayisi)

02.10.2020 13:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar