Menü

Ömer Şerif’in Alışkanlıkları

Ömer Şerif'in Alışkanlıklarıİki yıl önceydi… Tepebaşı’nda tavşan kıyafetli kızların servis yapıp müşterileri eğlendirdikleri bir gazinoda siyah saçlı, esmer tenli bir erkek çılgınca eğleniyordu. Salonun yavaş yavaş tenhalaşmaya yüz tuttuğu bir saatte o bir şişe daha viski açtırmıştı. Gülüyor, elini kolunu sallayıp bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve fırsat buldukça iki yanına oturttuğu yarı çıplak iki kadını okşuyor, öpüyordu. Çevresindeki meraklı gözlerin onu yakından takip etmesine aldırdığı bile yoktu.

Çılgınlar gibi eğlenen erkek şöhretliydi üstelik. Ömer Şerif’ti adı. Doktor Jivago’yu yarattıktan sonra beyazperdenin ünlü yıldızları arasında özel yeri olmuştu. Fakat o, şöhretine aldırmadan gönül eğlendirmesini sevenlerdendi.

Ömer Şerif gerçekten, gecelerin erkeğidir. Hollywood’daki her eğlencede, her galada onu görmek mümkündür. Mısır’dan ayrılıp sinemanın başkenti sayılan bu beldeye yerleştiği günden beri davetlerin değişmez siması olmuştur. Özellikle Yenidünyalı kadınlar üzerinde büyük süksesi vardır Mısırlı aktörün. O da doğulu erkek tipinin bu kadınlar üzerindeki cazibesinden bol bol yararlanır. Bir kadına yanaşıp onunla tanışmak, o gece yanında bir erkek olsa bile kadını erkeğin elinden alıp o davetten birlikte çıkmak, Ömer Şerif için işten bile değildir. Prensip edinmiş gibi her yere tek gelir, fakat kapıdan çıkarken yanında daima bir kadın bulunur.

Ömer Şerif'in AlışkanlıklarıGelgelelim sofra başında bir kadına dönüp de bakmaz bile. Daima erkeklerle ilgilenir, onlarla konuşur. Bu garip davranışının sebebini de şöyle izah eder. «Kadınlar sevilmek için yaratılmış mahluklardır. Onlarla konuşarak vakit kaybedilmez.»

Ama çalıştığı zamanlar her şey gözünden silinir. Rolünü en iyi şekilde yapabilmek için adeta çırpınır. Onun için, dublör kullanmak diye bir şey yoktur. Aktör seyirciye kendini kabul ettirebilmek, inandırıcı bir oyun çıkarabilmek için rolünün her saniyesini yaşamak zorundadır. «Mc Kenna’nın Altınları» isimli son filimlerinden birinde Colorado adlı Meksikalı bir haydudu canlandıran Ömer Şerif çıplak çevirmesi icap eden bir sahneyi oynamaktan çekinmemiştir. Oysa bu filimde rolü olan ve aynı kılıkta görünmeleri gereken Gregory Peck ve Camilla Sparv buna şiddetle itiraz etmişlerdir.

Ömer Şerif'in AlışkanlıklarıYenidünyada bu derece süksesi olan Ömer Şerif şimdi ani bir kararla Hollywood’dan ayrılmaktadır. Şöhretli aktör, «Biraz da Avrupa’da yaşamak istiyorum» diyor. «İlk zamanlar yeniydim. Her şeye ilgi duyuyor, çevremde her an yeni bir keşifte bulunuyordum. Onlar için de değişik bir tip Ömer ismini taşıyan ilgi çekici bir ithal malıyım. Aslında aktörün adı Michel Şalup’tur. Sonra daima aynı yüzleri görmekten, aynı konuşmaları dinlemekten bıktım. Hollywood kızları da son derece sıkıcı mahluklardı. Günde sekiz saat stüdyoda çalışırlar ve boş kaldıkları zaman da yalnız işlerinden bahsederler.»

Geçenlerde bir gazetecinin «Siz ne tip kadınlardan hoşlanırsınız.» şeklindeki bir sorusuna, şöhretli aktör, «Eski usul bir kadın. Benim bugünün boyalı bebekleri ile uzun süreli bir işim olamaz,» diyerek cevaplandırmıştır.

Ömer Şerif’e göre onu kadın ara alıştıran babası olmuştur. Gençlrk yıllarında başlıca merakı kumar oynamakmış. Fakat bir gün, babası kumarın insanı bir günde mahvedebileceğim, kadınlarla girişilen maceraların ise iradeli bir erkek için hiç de yıkıcı olmayacağını uzun uzun anlatmış ve sonunda onu ikna etmiş. İşte o gün bugün Ömer Şerif’in başlıca merakını kadınlar teşkil ediyor. Bir de iyi şarap ve briçe meraklı.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-38-sayisi)

10.08.2019 22:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 11:44

  Hatice Kısa

  bıyık seven kızların hayranıydı :D hiçs evmezdm ben
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 11:44

  Ayşe Bilgiç

  aaaa bıyık sevmem ama hayranıydım
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:26

  AHMET SEZEN

  barbara ile öpüşmesi protestoya değmiştir bence pişmanlık yaşamadı diye tahmin ediyorum :D:D