Menü

Ömür Göksel Külüstür Bir Araba Aldı

Ömür Göksel şu sıralarda bir dertli, bir dertli ki, sormayın gitsin. Öyle ya, nasıl dertli olmasın?

Ömür Göksel’in başına gelenler bildiğiniz cinsten değil. Hani, «Allah ölüm kederi vermesin,» diye bir söz vardır ya, Ömür şimdi bu sözü biraz değiştirerek söylüyor: «Allah araba kederi vermesin !»

Ömür Göksel Külüstür Bir Araba AldıEfendim, hikayenin aslı şu: Ömür Göksel bir otomobil almaya kalkmış. Arkadaşlarına sormuş, komisyoncuları dolaşmış, en sonunda başına şimdiki püsküllü belayı sarmış. Satın aldığı eski model bir «Studebaker». Vitesinin otomatik oluşu Ömür için sevinilecek bir şey. Vitesi birlemenin, üçlemenin acemi şoförler için ne menem bir dert olduğunu otomobil sahibi olanlar çok iyi bilirler.

İşte bu araba ile Ömür Göksel, geçen hafta içinde Etiler’deki şoför talim yerinde çalışmaya karar verdi. Yanına Almanya’dan gelen eniştesini de alarak yola çıktı.

Girişteki biletçiden biletini alıp büyük bir heyecanla kuruldu direksiyonun başına.

Sonra, o talim sahasının içinde bir saatten fazla dolaştı durdu. Kimi yerde ani frenler yaptı, kimi yerde kırk yıllık şoför gibi akrobasi numaralarına kalkıştı… Tabii her seferinde de hurda araba biraz daha ihtiyarladı!

Talim yerinden çıkarken Ömür Göksel, fanila değiştiriyordu.

Fakat o gün Ömür için çok şanssız bir gündü: Ağzından «Oh!» kelimesinin çıkmasıyle birlikte bir patlama sesinin duyulması bir oldu: Sağ arka lastik patlamıştı. Ömür, kaşlarını çattı, «Allah kahretsin» diye söylendi. Bagajı açtı, krikoları, stepneyi, anahtarları çıkardı. Ve başladı lastiği değiştirmeye. Sırası mıydı lastik patlamanın. Üstü başı kirlenecekti. Elbisesini de yeni almıştı terziden.

Gülmeye başladı. «Kardeşim araba kullanmak ne belalı işmiş,» diyordu, «Ben vazgeçtim onun fiyakasından. 68 model alsam da aynı şey değil mi yani. Acemi şoföre araba mı dayanır?»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-33-sayisi)

01.09.2015 09:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:26

  Belis Badem

  araba aldıgı için haber bile yapmıslar ya ne değişik :D
 • Yayınlandı: 9 Eylül 2015 14:35

  AHMET SEZEN

  o ara çok para kazanamıyodu heralde külüstür aldığına göre :D
 • Yayınlandı: 9 Eylül 2015 14:37

  NUR HAYAT YÜZEN

  halbuki dönemin son model arabalarına binmesi lazımdı :D