Menü

Onlar Yeni Yıla Çalışarak Girdi

1983 yılının son günlerinde çekilmeye başlanan filmlerin yeni yılda da çalışmaları sürüyor.

Başrollerini Gülşen Bubikoğlu ile Müjdat Gezen’in paylaştığı ve daha önce çekilen «Gırgıriye» dizilerinin üçüncüsü olan filmde ayrıca Perran Kutman, Münir Özkul, Şemsi İnkaya, Asuman Arsan ve Mehtap Ar da rol alıyorlar…

İlk iki «Gırgıriye»nin aksine yeni «Gırgıriye»yi Temel Gürsu yönetiyor, Çetin Gürtop da görüntülüyor.Gülşah Film adına yılın son günlerinde çekimine başlanıp, yeni yılda da çalışmaları süren «Feryadımı Dinle» adlı arabesk filmde de Ferdi Tayfur ile Bahar Öztan başrolleri paylaşıyorlar.

Yönetmenliğini Melih Gülgen’in yaptığı filmde Ferdi Tayfur ve Bahar Öztan’dan başka Yıldırım Gencer, Hüseyin Peyda da rol alıyorlar.

Tayfur’un 5 şarkı okuyacağı filmin adının son anda şarkılarından birinin adı ile değiştirileceği belirtiliyor…Yeni yıla çalışarak giren yıldızlardan Gülşen Bubikoğlu: «Film kendi şirketimize çekildiği için yorgunluğu filan bir kenara bıraktım. Çünkü ne kadar gecikse o kadar fazla zararımız olduğu gibi, vizyona yetişememe durumu bile söz konusu olurdu. Bu yüzden yeni yıla ya yurt dışında ya da Uludağ’da girmeyi düşünürken film setinde girdim… Ama çekimleri erken kesip eşimle bir otelde bol bol eğlenip, dans edip müzik dinleyerek, şampanya içerek yorgunluğumu attım. Kısmette Gırgıriye’nin setinde yeni yıla girmek de varmış» diyor.Ferdi Tayfur da: «Senaryonun vaktinde yetişememesi, sansürde takılıp geç gelmesi gibi nedenlerden dolayı ekimde başlayacağımız filme ancak senenin son günlerinde başlayabildik. Filmi yeni sezona yetiştirmek için de yılbaşını filan bir kenara itip çalıştık… Fakat çok önceden Uludağ’da yeni yıl için yaptırdığım rezervlerimin boşa gitmesine çok üzüldüm. Ama ne yapalım ki filmin yeni sezona yetişebilmesi için bizim her dakikamız kıymet taşıyordu. Bu yüzden de bu yıl böyle çalışarak geçti.» diyor.

Yeni yıla çalışarak giren diğer sanatçılarımız da Çiğdem Tunç ile Tarık Akan’dı. «Gecenin Sonu» adlı filmin çekimleri nedeniyle yılbaşını sette kutlayan Akan ve Tunç, «Çalışırken yılbaşı kutlamasının da tadı başka oluyor» diyorlardı o gece.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-2-sayisi)

21.01.2021 23:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 10 Aralık 2016 23:14

    arife

    :)