Menü

Orçun Sonat Nikahına Geç Kalırsa

«SEVGİ Günel ve Orçun Sonat, mutlu yaşantılarının başlangıcında sizlerle olmaktan daha da mutlu olacaklardır…»

Dört haziran tarihinde Sarıyer Evlendirme Dairesi’nde yapılan nikah töreni için bastırılan davetiyelerde işte böyle yazıyordu… Ancak o gün dakikalar ilerledikçe, herkeste bir merak, bir telaş göze çarpmaya başladı. Konuklar, nikah şahitleri ve nikah memuru yerlerini almışlardı da, damat adayı Orçun Sonat hala görünürlerde yoktu. Çok kişi, «Orçun galiba evlenmekten vazgeçti» diyordu ama, sanatçı son dakikada nikahına yetişti ve gelir gelmez nikah masasına oturdu.Gerçek şuydu: Bir süreden beri çekimleri Burgaz Adası’nda sürdürülen «Kayıp Aranıyor» adlı TV dizisinde «Balıkçı Cemal» rolünü Orçun Sonat oynuyordu. Ve sanatçı dünyaevine gireceği gün, nikah saatine kadar kamera önüne geçti… Daha sonra da TV ekibi ile birlikte nikah dairesine geldi.

Sevgi Günel ile Orçun Sonat’ın nikah şahitliğini TV prosdüktörlerinden Aydoğan Ergezen ile Tanju Turunç yaptılar. Nikah töreni sırasında Kamil Sönmez, Nurhan Damcıoğlu ve «Kayıp Aranıyor» dizisini çeken Safa Önal da hazır bulundular. Bilindiği gibi ilk evliliğini Selma Sonat’la yapan Orçun Sonat’ın bu ilk evliliğinden Orsel adında bir kızı, Sençun adında da bir erkek çocuğu olmuştu. Nikahtan hemen sonra, Sarıyer’den Burgaz Adası’na giden tüm ekip, gece geç saatlere kadar orada eğlendiler. Bu eğlencelere Orçun Sonat’ın çocukları da katıldılar. Orçun Sonat, bir ara şöyle konuşuyordu:«Balayı yapacak zamanımız bile yok. Nikah için iki günlük izin aldım. Daha sonra yine Burgaz Adası’nda çekimlere devam edeceğiz… Sanıyorum ‘Kayıp Aranıyor’ adlı dizinin çekimleri bir ay sürecek. Bu nedenle biz de halayımızı çekimlerden sonraya erteledik.»

Orçun Sonat ve Sevgi Günel ile beraberindekiler gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler. Herkes son kadehleri «Şerefe» deyip kaldırırken, ertesi gün erken saatlerde başlayacak çekimleri düşünüyordu..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-25-sayisi)

06.10.2020 21:32

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar