Menü

Orhan Boran Sağlığına Kavuştu

«HUZURLARINIZDA Orhan Boran…»

Yok, yok!.. O, eskidendi… Artık böyle olmayacak.

«Huzurlarınızdaaa, Orhan Boran ve eşi…» diyecek bundan sonra sunucular. Orhan Boran’ın eşi Güler, artık sahnelerde de eşinin en büyük yardımcısı olarak yandaşından ayrılmayacak.Gerçekte bu Güler Boran’ın sahnelere ilk kez çıkışı değil. Orhan Boran’la evlendikten sonra, bundan 9 yıl önce sahneleri terkeden Güler Boran, o tarihe gelinceye kadar «Alış» soyadı ile tiyatroya 15 yıl emek vermiş, tanınmış ve başarılı bir oyuncu idi. Sahnelerden uzak geçen bu 9 yıl içersinde de mesleğinden kopmadı Güler Boran. Eşinin tüm çalışmalarında, projelerinde, monolog ve oyun metinlerinin hazırlanmasında en büyük yardımcısı ve «baş danışmanı» oldu. Ancak bu kez artık perde arkasında kalan kişi olarak değil, etiyle, kemiğiyle canlı olarak eşinin yanında yer alacak. Orhan Boran eşiyle birlikte yapacakları çalışmalara ilişkin programını şöyle anlatıyor:«1981 kışından, 1982 sonuna kadar olan projelerin tümünde eşim de rol alacak. 9 yıl sonra benimle birlikte yeniden sahneye dönecek. Ben de onunla birlikte bu kıvancı ve neşeyi paylaşacağım. Öncelikle bir TV dizisi hazırlamayı düşünüyoruz. TRT’ci dostlar sağolsunlar uzun süredir bir programla ekranlara çıkmamı istiyorlardı. Ancak çalışmalarımın yoğunluğu, beni candan istediğim bu işten, alıkoyuyordu. Sağlık nedeni ile gazino çalışmalarımı sona erdirmem doktorlar tarafından söylenince, TV ile ilgili çalışmalarımı yoğunlaştırmaya karar verdim. Uzun zamandır üzerinde çalıştığım ‘Leyleğin Ömrü’ adlı projemi, TV’ye uygulanacak biçime soktum.

Kasım veya aralık başında başlayacak 6-7 oyunluk bir dizi olarak düşündüğüm ‘Leyleğin Ömrü’nde, benden başka, eşim, Seden Kızıltunç, Göksel Kortay, Metin Serezli, Nevra Serezli, Hadi Çaman, Asuman Arsan, Kenan Büke, Tevfik Gelenbe ve Kerem Yılmazer yer alacaklar. Ancak arkadaşların henüz bu projeden haberleri yok, kadro ancak onlarla görüştükten sonra kesinleşecek. Bu dizi TV’de gerçekleştirilen güldürü dizilerinden çok farklı bir olay olacak. Yıllardır anlattığım hayalî ailenin başından geçenleri dansla, müzikle kaynaştırıp alışılmadık bir dizi ortaya çıkaracağız. Önümüzdeki günlerde ilk üç programın senaryolarını TRT’ci arkadaşlara sunacağım.»Orhan Boran’ın eşi Güler Boran ise, sahnelere yeniden dönme konusundaki duygularını şöyle dile getiriyor:

«9 yıl sonra sahneye çıkacağım için çok heyecanlıyım. Aradan geçen yıllar teni olgunlaştırdı. Şimdi yaşımla birlikte, tecrübelerimle de eskisinden çok daha başarılı olacağımı sanıyorum. Aslında tiyatrodan hiç kopmadım. Orhan’ın tüm çalışmalarında yanıbaşında idim.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-32-sayisi)

26.11.2020 21:40

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar