Menü

Orhan Günşiray Sema Özcan Aşkı

ORHAN Günşiray, Türk beyaz perdesinde vurucu ve kırıcılığının yanı sıra, sonu gelmez çapkınlıklarıyle de ayrı bir isim yapmıştır. Ne var ki, sürekli olarak devam eden bu aşk ve gece hayatı Günşiray’ı yıpratıyor, oyunculuğu için de zararlı oluyordu. Bundan bir süre önce düzensiz yaşayışının yıkıcı tesirini farkeden aktör, aşk hayatını kızağa çekip:

-«Artık gece hayatına paydos. Sıhhatimin ve mesleğimin selameti için ilk yapacağım şey dinlenmek olacak,» demişti.

Aslında bu çapkın artisti yakından tanıyanlar, onun değişeceğine ihtimal vermemişlerdi. Ama sonraları çoğu yanıldıklarını teslim etmek zorunda kaldılar. Günşiray, işi olmadığı geceleri artık evinde, eşinin yanında geçiriyordu. Bu düzenli hayatı bir süre devam etti. «Şeytanın Uşakları» adlı filminin çekiminde bulunmak üzere Karamürsel’e gittiğinde ise, ardından «bir kız alıkoyma» olayı patlak verdi. Söz konusu olay kapandığı sırada Karamürsel’de yeni bir aşk hikayesinin başladığı haberi geldi. Söylentilere göre Günşiray, «Şeytanın Uşakları» filminin çalışma sırasında «şeytana uymuş» partöneri Sema Özcan’la yeni bir aşka girmişti.

Karamürsel’deki olayların ilgi çekici bir yönü daha vardı. Orhan Günşiray, ayrıldığı eşlerinden üçünü Karamürsel’e davet etmiş ve yanlarında anne, babaları olduğu halde her birine ayrı bir ev tutmuştu. Eski eşler, sabık kayın valideler, kayın pederler, çocuklar ve bunların yanı sıra Günşiray – Sema Özcan çifti… Gerçekten «hoş» bir tabloydu…

Bazı bölümlerin de Adapazarında çekilmesi kararlaştırılınca, Günşiray, Sema Özcan’ı kendi arabasıyle iş yerine getirmişti. Bu arada 2 artist, ayrı ayrı odalarda kaldıkları Dilmen otelinin pastanesinde, resimlerde görüldüğü gibi samimi pozlar veriyorlardı. Bu yakınlık karşısında ve haklarında çıkarılan dedikodular üzerine ne diyeceğini sorduğumuz zaman Günşiray:

Orhan Günşiray İle Sema Özcan-«Asla ve kat’a, Sema Özcan’la aramızda rol arkadaşlığından başka hiçbir hissi bağlantı yok. Bir de, onu kotramla gece Boğazda gezintiye çıkardığımı söylüyorlar. Bu da yalan. Hem, bana yakıştırılan her maceraya bir de kotra gezintisi eklenmesi artık adet oldu.»

Bizden, söylenenleri, Günşiray’ın iddiasını ve çekilen fotoğrafları objektif bir şekilde sunmak…

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-38-sayisi/)

10.02.2017 14:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:54

  Ayşe İnan Kamber

  çok yakısıyolardı o zamanlar
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 14:34

  AHMET SEZEN

  birbirlerine yakışıyolarmış cidden
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 14:35

  HALİT KUMRU

  tövbeler boşa gitmiş heralde :D
 • Yayınlandı: 27 Ocak 2017 01:04

  fikret

  Orhan gunsiraym mutis zeka