Menü

Oya Aydoğan’ın Yüzü Gülecek

SES Dergisi’nin açtığı artist yarışmasında birinci seçilerek sinemaya geçen Oya Aydoğan bugüne kadar hepsi başrol olmak üzere 33 film çevirmiş.

Yine televizyon için çevrilen «Denizin Kanı» ve «Değirmen» adlı TV dizilerinde de başrol oynamış. Bugünlerde Almanya’ya gitmek için yol hazırlıkları yapan genç sanatçı, «Almanya’da iki film, iki de video dizisi çevireceğim. Filmlerde benimle birlikte Canan Perver ve Bülent Kayabaş da rol alıyorlar. Diğer oyuncular sonradan belli olacak… Yönetmen ise Temel Gürsu…» diyor ve devam ediyor. «Almanya’ya gidiyorum ama, aklım burada kalacak.»Neden diye sorduğumuzda sanatçı şöyle cevap veriyor:

«Biliyorsunuz annem iki yıldan beri ani gelen bir felç sonucu yürüyemiyor. Yatağa bağlandı kaldı. Annemin hastalığı ile uğraşırken bu kez de tansiyon yüksekliğinden babamın burnundan kan gelmeye başladı. Hastaneye kaldırdık. Sinirselmiş, burun damarlarından biri çatlamış. Doktor kontrolündü hayati tehlikeyi atlattı. Şimdi evde sürekli tedavi görüyor.»

Oya Aydoğan’a geçmiş olsun ve acil şifalar dileğimizden sonra bu kez de o mutlu bir haberi iletiyor bize…«Almanya’ya aynı zamanda sevinçle de gidiyorum…»

Biz nedenini sormadan o söylüyor:

«Erkek kardeşim Ayhan, Almanya’da mimarlık yapıyor. Orada tahsilini tamamladı, şimdi de görevde… Tam 8 yıldır sadece telefonlarla, mektuplarla hasret gideriyorduk. İki kardeşin 8 yıl aradan sonra karşılaşmalarını bir düşünün. Onun yanında kalacağım. Bir ara çekimlerden fırsat bulursak iki kardeş Avusturya’ya da geçip kayak yapacağız… Ama yine de aklım burada kalacak.»

İşte böyle… Oya Aydoğan mutlulukla mutsuzluk arasında gerçekten de darmadağın…(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-12-sayisi)

13.01.2021 03:07

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar