Menü

Özlem Onursal’ın Şansı Döndü

SES’in düzenlediği Sinema Artisti Yarışması’nda ikinci olan Özlem Onursal’ın şansı bir açıldı ki sormayın gitsin… Yapım evlerinden teklif teklif üstüne alan Onursal, «Sonunda şansım açıldı.. Çok mutluyum» diyor.Bir süre önce prodüktör Işık Toraman’dan film teklifi alan ve prensipte anlaşmaya varan Özlem Onursal’a şu günlerde Orhan Gencebay’la başrol oynaması için teklifte bulunuyorlar. Özlem Onursal aldığı film tekliflerini sayısı arttıkça sevincinin arttığını söyleyerek;

«Bir süre profesyonel mankenlik yaptım. O yıllar sinemadan zaman zaman teklifler alıyordum. Ancak hiçbirisini kabul edemedim. Çünkü, yanımda bana destek olacak birisinin olması gerektiğine inanıyordum. Zaten SES’in düzenlediği Sinema Artisti Yarışması’na da bu nedenle katıldım. İkinciliğim ilan edildikten sonra da film teklifleri gelmeye başladı: Artık rahatım. Çünkü SES’in bana destek olacağına inanıyorum.»«Büyük bir sabırla gelen tekliflerini incelerken, bir yandan da beklemeyi ve sabretmeyi öğreniyorum. Her şeyin ilk filmle başlayacağına inanıyorum. Bu nedenle çevireceğim ilk filmimin büyük önemi var.» şeklinde konuşuyor.

Bu arada Özlem Onursal çok güvendiği iki sanatçıdan da söz ediyor.

«Sadri Alışık ve Çolpan İlhan iki yakın dostum… Sinema Konusunda bilgilerimi onlardan alıyorum. Daha da öğreneceğim çok şey var.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-29-sayisi)

26.11.2020 23:34

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar