Menü

Öztürk Serengil Baba Oluyor

İZMİR’İN Efes Oteli’ndeyiz. Havuzun çevresi hayli kalabalık.. Kimi rengarenk şemsiyelerin altında boş gözlerle etrafa bakıyor, kimi bankların üzerinde güneşleniyor, kimi yemyeşil havuzun içinde deniz hasretini gideriyor, kimi de Amerikan Bar’da oturmuş, bir taraftan içkisini yudumluyor, bir taraftan da karşısındaki camdan, havuzun dibine dalıp, atraksiyon yapan gençleri seyrediyor.. Etrafta hep aşina çehreler.. İşte Fatma Girik Memduh Ün’le beraber havuzda.. Rasim Ulusman, Hümeyra da öyle. Mine Mutlu Bar’da dinlenmeyi, yüzenleri seyretmeyi tercih etmiş. Nebahat Çehre, Selda Alkor havuzun bir başka köşesinde dertleşiyorlar. Az ilerlerinde de Öztürk Serengil’le, Nevin Serengil var.. Yeni evli gençler gibi biribirlerine sokulmuşlar. Dünya umurlarında değil. Fısıl fısıl konuşuyorlar.Yaklaşıyoruz yanlarına .. Klişeleşen hal hatırlayın cümleleri, yudumlanan portakal suları. Sonra konuya giriş …

İkisi de dertli. «Böyle kavgalar yeryüzündeki onu evli çift arasında olur,» diyorlar. Ne demiş atalarımız: Karı – koca arasındaki münakaşalar evliliğin tuzu biberidir dememişler mi? »

– «Haklısınız.» Diyoruz. «Yalnız bilmediğimiz bir nokta var .. Tuz ile biber fazla kaçırılırsasınız yemeği ağız tadıyla yenilir mi?»Kahkahayı Öztürk Serengil’i basıyor. «Haklısınız!» Diyor .. «Galiba biz bu sefer ipin ucunu biraz fazla kaçırdık. Ama neylersiniz olan oldu işte. İnşallah bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmayız, boşanmayı düşünecek dar boğaza gelmeyiz. Daha doğrusu gelmememiz lazım, kolay mı baba olacağım .. »

Serengiller’e hayli tuzluya patlamış Söylendiğine göre bir haftalık ayrılık. Öztürk Serengil İzmirli gazinoculardan seçim avansın büyük bir yerde bu süre içinde yemiş. Kulağımıza fıslanan bu sözleri Nevin Serengil’e ilettiğimiz zaman anında yüzü bulutlanıyor. Anlıyoruz ki Nevin hanım esasına dönmekten nefret eden tiplerden.– «Siz onu söylenene kulak asmayın,» diyor.

– «Ama,» diyoruz, «ateş olmayan yerden duman çıkar mı?»

– «Doğru,» diye cevap veriyor. «Çıkmaz .. Ama insanlar da bire bin katmasa olmaz. Cansız cansız bir şey, ama söylediğim gibi büyük değil, küçük bir adamın ayrı kaldığımız günlerde har vurup harman savurdu. Ama hakkı da yoksunuz. Kolay mı yuva dağıtmak .. Kolay mı daha tanışmalarının yavrusu ile karısını kendi kaderlerine terketmek .. »Bir an için dalp gidiyoruz. Yıllar öncesiine gidiyoruz. Öztürk Serengil’in sinemada şöhretinde, yüzbinlerce liraya para demediği, günlere .. Sonra aylar içerisinde kovalıyor, hesapsız atılanlardaki, Öztürk’ün elinden alıyor. Şöhretini de, servetini de. İşte bu sırada Nevin hanımla Öztürk tanışıyor .. Evleniyorlar. Nevin Serengil sanki gökten inen bir sihirli melektir. Elindeki minik sopayı Öztürk’e değdirmiş, onu yoktan varmış. Öztürk yine yüz binlerin sevgilisidir. Yine eski ününe ve servetine kavuşmuştur ..

Birden daldığımız hayal aleminden şu sözlerle uyanıyoruz.– «Öztürk eşinden ayrı kaldığı o bir süre içerisinde içeride, İzmirli gazinoculardan avansın büyüklerinde yedi.»

Ve Öztürk Serengil’in yuvaya dönüşüne hesapta, onu yedi ve daha çok sevdiklerimde daha fazla sevdiyoruz ve İzmir’de ikinci balaylarını yaşıyor Öztürk Serengil’le Nevin Serengil’i, doğacak çocuklarının hayalleri ile başbaşa bırakıp, fuarın şöhretleri meşgul oldu Oteli’nin havuzunu terk etmek …

(Alıntıdır. Bkz. Http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-36-sayisi)

24.11.2020 19:14

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar