Menü

Pascale Petit Eşini Aldattı

Genç Fransız yıldızı Pascale Petit, Amerikalı aktör Ray Danton uğruna evini terketti. Sevgililer beraber film çevirmeye hazırlanıyorlar. Yıldızın kocası evine dönmesi için haberler yolluyor ama, Pascale’ın sevgilisinden başka kimseyi düşünecek hali yok.ÖNCE mayolu resimlerini çekmek istediler. Hemen gülümseyerek odasına girdi, beş dakika sonra son moda file bir mayo ile gazetecilerin yanına döndü. Plaja götürüp resimlerini orada çekmek istediler. Gazetecilerden önce odadan çıkıp plajın yolunu tuttu. Çok yorgun olmasına rağmen akşama kadar gazetecilerin yanından ayrılmadı. Bir zamanlar kaprisleriyle isim yapmış olan genç Fransız yıldızı Pascale Petit’nin bu uysal hali gazetecileri ve hayranlarını da şaşırtmıştı. Mutlaka genç kadının bu davranışlarının önemli bir sebebi olmalıydı. Nitekim hemen o akşam sebep meydana çıktı.Pascale Petit, kendisinden çok uzun boylu yakışıklı bir erkeğin kolunda Festival sarayına doğru ilerlerken çok mutlu görünüyordu. Pascale Petit’nin Gianni Esposito adındaki İtalyan komedyeniyle evlendiğini bilenler, genç kadının yabancı bir erkekle beraber oluşuna mana veremediler. Yakışıklı kavalye Amerikalı genç aktör Ray Danton’du. «Chapman Raporu», «Salem Büyücüleri» gibi filmlerde başarılı kompozisyonlarda dikkati çekmişti.

Yönetici Maurice Labro, İtalyan, Fransız ve İspanyol filmcilerinin iş birliğiyle bir film çevirmeyi tasarladığı vakit Ray Danton’u baş rolde oynatmayı düşünmüştü. Filmin kadın yıldızı da Pascale Petit olacaktı. Maurice Labro, iki artisti evine çağırıp tanıştırdı. İşte o anda ne olduysa olmuş, Pascale Petit, içinde yaşadığı dünyanın boşluğunu anlamıştı. O günden sonra küçük kızını ve kocasını ihmal etmeye başladı. Nihayet evini tamamen terketti ve Amerikalı sevgilisiyle Cannes’a geldi. Festivalden sonra beraber İspanya’ya gidip hemen film çalışmalarına başlayacaklardı.Pascale Petit’nin Gianni Esposito’yla bir aşk izdivacı yaptığı biliniyordu. Genç kadın, orijinal tabiatlı kocasının etkisiyle Hindu dinini kabul etmiş, onunla beraber bir dağ evinde aylarca manastır hayatı sürmeye razı olmuştu. İlk zamanlarda da durumundan hiç şikayetçi görünmüyordu. Gianni Esposito uğruna mesleğini bile terketmeye razı olmuştu. Filmciler, Pascale Petit’nin yerini dolduracak yeni bir artist ararlarken genç kadın tekrar ortaya çıkıvermişti. Film çevirmek istiyordu. Manastır hayatı yaşamaktan bıkmıştı. Adamakıllı zayıflayıp sararmış olan Pascale Petit, kocası hakkında gazetecilere herhangi bir açıklamada bulunmaktan çekiniyordu, onunla arasının açılıp açılmadığına dair sorulan sualleri de cevapsız bırakmayı tercih ediyordu.Fakat Ray Danton ile tanıştıktan sonra durum tamamen değişti. Artık Pascale’in eve dönmeye niyeti yoktu. Gönlünün dilediği şekilde, diğer insanlar gibi insanlar gibi normal bir hayat sürmek istiyor. Kocasının keşişler gibi yaşamasından çoktan bıkmıştı.

Diğer tarafta ise Gianni Esposito, karısının bu davranışını kötüye yormaktan çekiniyor. «Karım istediği gün evine dönebilir. Ben geçmişi unutabilen olgun bir insanım. Kızımızın saadeti için de Pascale’ın evine dönmesi gerekiyor.»Pascale Petit kocasının bu çağrısını cevapsız bırakmayı tercih etti. Genç kadın küçük kızını çok sevmekle beraber onun uğruna her şeyini de feda etmek istemiyordu.

Cannes Film Festivalinde patlak veren bu maceranın nasıl bir sonuca bağlanacağı merak ediliyor. Böylece sinemada mesut bir yuvanın temelleri daha sarsılmış oluyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-23-sayisi)

29.12.2020 02:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar