Menü

Patrick Duffy Gönlünü Kaptırdı

SONUNDA olanlar oldu ve işler iyiden iyiye arap saçına döndü. Her hafta Yuing Ailesi’ndeki yeni yeni olaylarla, sansasyonel haberlerle milletin yüreğini ağzına getiren «Dallas», sonunda oyuncularının özel hayatlarında da başlarına çorap örmeye başladı ve mazbut ev erkeği Patrick Duffy’nin yuvasının temellerini çatırdatmayı başardı.

Bobby’yi karısına son derece bağlı, dürüst, aklıbaşında bir erkek olarak tanımıştık hepimiz… Ağabeyi Ceyar’a taban tabana zıt bir kişiliğe sahipti. Ceyar’ın bütün namussuzluklarının, kötülüklerinin ilk karşısına dikilen Bobby oluyordu. Hele Ceyar’ın fırtınalı aşk hayatı, onu iyiden iyiye huzursuz ediyor, yengesi Sue Ellen’i hep ağabeyine karşı korumak zorunda kalıyordu.Bu davranışları ve kişiliğiyle Türkiye’deki seyircilerin de kalbini kazanmasını bilen Bobby’nin özel hayatıyla ilgili haberler basında yer almaya başladı bir süre sonra. Evliydi Patrick Duffy. Gözü karısı Caryln’den başka kadın görmüyordu… Setten çıkar çıkmaz koşa koşa evine gidiyordu. Pek gece hayatı da yoktu genç çiftin… Genellikle evlerinde başbaşa oturarak müzik dinlemeyi veya evin hemen kıyısından başlayarak arkadaki tepeye doğru uzanan koruda el ele yürümeyi tercih ediyorlardı. 6 yaşındaki oğulları Padraic Terence, mutlulukların; tamamlıyordu. Hele üç ay önce ikinci oğulları da dünyaya gelince, Caryın Patrick çiftinin keyfine diyecek kalmamıştı. Bütün set çalışanlarına ve rol arkadaşlarına muhteşem bir parti vererek kutlamıştı Patrick Duffy ikinci oğlunun dünyaya gelişini.

Herkes bu mutluluğu kimse bozamaz diye düşünüyordu. Yıllardır peşinde koşturan birbirinden güzel ve genç kızlara yüz vermeyen Patrick Duffy’den ümit yoktu. Onun için varsa yoksa ailesiydi.«ÜZÜM ÜZÜME BAKA BAKA KARARIR» MI?

Bu arada «Dallas»ın çekimleri de devam ediyordu. Dizinin iki bölümünde Joanna Cassidy adlı yıldız da rol alacaktı. Sally adıyla dizide kısa bir rol alan sanatçı zengin bir işkadınını oynayacaktı. Sally’nin kocası Yuing Petrol’de Ceyar’ın iş ortaklarından biriydi. Fakat aniden ölünce bütün işleri Sally yüklenmiş, tabii bu arada Ceyar ve Bobby ile tanışmıştı. Dizide sadece iş ilişkisi sınırları içinde kalmıştı bu tanışıklık. Oysa gerçek hayatta böyle olmadı.

Genç, güzel, hayat dolu bir kadındı Joanna Cassidy. Her erkeğin başını döndürebilirdi. Nitekim döndürdü de… Rol aldığı kısacık süre içinde önce «Dallas»ın yardımcı yönetmenlerinden biriyle görüldü, birkaç gece üstüste. Bu arada sette Patrick Duffy ile de iyi bir dostluk kurmuştu. Ya da herkes böyle olduğunu düşünüyordu.

VE DEDİKODULAR BAŞLADI…

Sonra bir fısıltı dolaştı gizliden gizliye set aralarında. Patrick Duffy ile Joanna Cassidy, şehrin dışındaki bir motelde bir sabah birlikte kahvaltı ederlerken görülmüşlerdi. Sabahın o saatinde uzak bir motelde, ikisinin ne işi olduğunu sormaya başladı çok kişi birbirine. Ancak yine de büyük çoğunluk, bunun sadece dedikodu olduğunu düşünüyor, gerçekliğine ihtimal vermiyordu. Bunca yılın Patrick Duffy’sini herkes tanıyordu, Şimdiye kadar hiçbir kadına yan gözle bile bakmayan aktör, tam da üç ay önce yeni baba olmuşken, böyle bir maceraya girer miydi? Bu sadece, onların mutluluğunu çekemeyenlerin bir uydurmasıydı.

Ama bomba birden ve çok ani patladı. Hem de bu kez hiçbir şekilde inkar edilecek tarafı kalmamıştı. Joanna Cassidy – Patrick Duffy İkilisinin, uzak bir kır lokantasında başbaşa yemek yerken resimlerini çekmişti bir magazin dergisinin muhabiri…Herkes donup kaldı. Gerçi bu tip İlişkiler bütün Hollywood’da her gün rastlanan ve hiçbir zaman yadırganmayacak şeylerdi ama bu kez durum farklıydı. Skandalin kahramanı Patrick Duffy idi. Ve herkes şaşırıp kalmakta haklıydı…

Bu konudaki soruları cevaplamıyor Patrick Duffy. Eşi Caryln Duffy ise, eve gelen gazetecilerin yüzüne sert bir şekilde kapadı kapıyı. Yakın zamana kadar huzur dolu, sevgi dolu bu evde büyük fırtınaların yaşandığı muhakkak. Bu fırtınanın nasıl dineceği de henüz bilinmiyor ama bazıları yine suçu Ceyar’a yüklemekten kaçınmıyorlar. «Ne olacak?» diyorlar, «Zavallı Bobby, dizi boyunca Ceyar’ın yaptıklarından etkilendi sonunda. Ne de olsa üzüm üzüme baka baka kararır.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-27-sayisi)

03.10.2020 15:48

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar