Menü

Patty Pravo Sanremo’da Umduğunu Bulamadı

İtalyanların ünlü şarkıcısı Patty Pravo büyük umutlarla katıldığı Sanremo Şarkı Yarışması’nda hiçbir derece alamamanın üzüntüsünü yaşıyor şu gönlerde. Ancak tek bir tesellisi var ünlü sanatçının, o da tanınmış bir rejisör olan Franco Brocani’den aldığı film teklifi…“Bir Bebek İçin” adlı şarkısıyla Sanremo Şarkı Yarışması’na katılan sarışın şarkıcı Patty Pravo, Marcello Casoni tarafından binbir özenle yapılan saçları ve özel olarak diktirdiği doğulu kıyafetleriyle dikkat çekip birinciliği elde edeceğine inanıyordu. Üstelik yarışma öncesi Los Angeles’ta, Ryan O’ Neal, Patrick Duffy ve Christopher Atkins gibi ünlülerin katıldığı bir budist kulübüne devam etmiş orada büyük bir moralle birlikte form da kazanmıştı. Ama bütün bunlar bir işe yaramadı ve Patty Pravo değil birincilik, dereceye bile giremedi.

Ama bunun yanı sıra ünlü rejisör Franco Brocani’nin büyük ilgilerine hedef olan İtalyanların ünlü şarkıcısı Patty Pravo, belki yarışmada derece elde edemedi ama film sanatçısı olmak için önemli bir adım atmış oldu. ”Böyle esrarengiz ve seksi kadın görmedim” diyen Brocani, hemen yarışma sonrası Pravo’ya teklifini yaptı. Ünlü şarkıcı da bu cazip teklifi düşünmeksizin kabul etti. ”Paris’te Son Tango” filminin başarılı oyuncusu Maria Schnelder ve Pierre Clementi ile beyazperde de görünecek olan Pravo, erotik Japon edebiyatının bir tanrıçasını canlandıracak.

Şu sıralarda Patty Pravo için, ”İtalyan sinemasının uzun zamandır aranan ve bulunamayan boşluğunu dolduran ilahe” diye söz ediliyor. Pravo ise bütün bu söylenenlere karşılık, hiç kimseyi utandırmayacağını iddia ediyor…

Şu sıralarda bütün çalışmalarına bir süre için ara, film çalışmalarına ise büyük bir sürat veren Patty Pravo ”Kimbilir belki de geleceğin en ünlü film sanatçılarından biri olabilirim” diyor.

(Alıntıdır.Bkz:http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-23-sayisi/)

13.10.2020 15:43

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar