Menü

Perihan Savaş, Barlas’tan Ayrılamıyor

ESKİ bir dostla beraber olmak kadar insanı mutlu eden çok az şey vardır. Hele bu dost insanın çocukluk ve sahne arkadaşı olursa birlikte geçirilen dakikaların tadı çok daha başka olur. İşte bu zevkli dakikaları bol bol yaşayanlardan biri de Perihan Savaş. Çünkü sanatçının tam on yedi yıldır bir dert ortağı var. Tiyatro oyuncusu Nilgün Barlas.Bu iki oyuncu her gün beraberler. Perihan Savaş «Haydi Nilgün» diye Barlas’ın kapısını çaldı mı başlıyor sohbet.

Perihan Savaş’la Nilgün Barlas, ilk kez çocuk tiyatrosunda bir araya gelmişler. Kısa sürede birbirlerine kaynaşmışlar, anneleri de dost olunca her saniyeleri birlikte geçmeye başlamış. Öyle ki çoğu zaman birlikte dayak yemişler.

«Hiç unutmam bir gün tiyatrodan kaçarak sinemaya gitmiştik» diye Perihan Savaş başlıyor bir anılarını anlatmaya: «İki seans arasıydı. Annelerimiz bizi almaya gelmeden tiyatroya döneceğimizi ummuştuk. Ama yanılmışız. Çünkü tiyatroya geldiğimizde bizi bekliyorlardı. İkimiz birden bir güzel dayak yedik.»«Perihan, hatırlıyor musun tuvalette sigara içerken nasıl yakalan mıştık» diye başlıyor bir başka da yak faslını anlatmaya Nilgün Barlas.

«O zamanlar on iki yaşındaydık. Suna Pekuysal bizi sigara içerker gördü. Annelerimize söyledi. İkimizi de dövdüler.»

Peki tam on yedi yıldır hiç birbirlerinden ayrılmadan her gün görüşen bu iki arkadaş acaba birbirleri için ne düşünüyorlardı:Söz önce Perihan Savaş’ın:

«Nilgün benim en yakın arkadaşım ve dert ortağımdır. Bugüne kadar hiç yalnış bir hareketini görmedim diyebilirim. Yalnız bir kötü huyu vardır. Çok inatçıdır. Herhangi bir konuda inadı tuttu mu imkanı yok vazgeçiremezsiniz.»

Nilgün Barlas ise bakın arkadaşı için neler söylüyor:

«Perihan dünyanın en iyi insanıdır. Herkesin derdini dinler ve çare bulmaya çalışır. Aşırı iyi niyeti yüzünden de başı bir türlü dertten kurtulmaz.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

26.11.2020 06:23

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar