Menü

Pierre Cardin İstanbul’a Geliyor

Dünyaca tanınmış ünlü Fransız modacısı Pierre Cardin, moda ve bale gösterileri sunmak üzere ülkemize geliyor. Modacı Pierre Cardin ile birlikte gelenler arasında 10 kişilik gazete ve TV ekibi ile özel bale topluluğu da bulunuyor.

Ziyaret sırasında ülkemizin tarihi yerlerini gezecek olan Pierre Cardin ve topluluğu, ilki Efes Antik Tiyatrosu’nda olmak üzere, İzmir’de bir, İstanbul’da üç moda ve bale gösterisi sunacak.Tüm dünyaca tanınan ünlü Fransız moda yaratıcısı Pierre Cardin’in sunacağı, defile ve bale gösterilerinin, büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Pierre Cardin’in ülkemizde sunacağı moda defileleri arasında 1981-82 modasını kapsayan kadın ve erkek kreasyonları da yer alacak.

ÖZEL BALE GRUBU

Moda dünyasında yenilikleri ve öncülüğüyle ün yapan Fransız modacı Pierre Cardin, modanın yanısıra, sanata da büyük önem veriyor. Ünlü modacı, özel, 10 kişilik GİGİ bale topluluğuyla, defilelerin yanı sıra hale gösterileri de organize ediyor.

Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nın himayesi altında yapılacak olan Pierre Cardin Moda ve Bale gösterilerinin ilki, 27 Haziran 1981 Cumartesi günü İzmir Efes Harabeleri Antik Tiyatrosu’nda ikincisi 29 Haziran akşamı İstanbul Hilton Oteli’nde, üçüncüsü de 30 Haziran Salı günü yine Hilton Oteli’nde izleyicilere sunulacak. Aynı gece modacı Cardin ve beraberindeki misafirlere verilecek olan protokol yemeğinden sonra gösteriler son bulacak.

Organizasyonu bir Türk firması tarafından gerçekleştirilen, Pierre Cardin Moda ve Bale gösterilerinden elde edilecek gelirin, Türkiye Yardımsevenler Derneği’ne bağışlanacağı belirtildi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-26-sayisi)

02.10.2020 23:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar