Menü

Rita Moreno ile George Chakiris Paris’te

ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİLER — Rita Moreno ile George Chakiris’in Paris tatili, mutlu bir hava içinde başlayıp aynı şekilde sona erdi. Aslında ikisi de bir hayli dertliydi, fakat Paris’te elemlerini düşünmemeyi kararlaştırdılar. Ve dört gün müddetle sabahın erken saatlerinde sokağa çıkıp, geç vakitlere kadar gezdiler, resim çektiler, eğlendiler… Bu arada ikisi arasında bir yakınlaşma olduğu gözden kaçmadı. Fotoğraflarda, ünlü turistler, Paris tatilinde görülüyorlar.RITZ otelinin resepsiyon şefi, telefonu kapar kapmaz sağa sola emirler yağdırmaya başladı. 618 ve 619 numaralı odaların derhal müşteri için hazırlanması gerekiyordu. Odalardaki vazolara taze çiçekler konmalı, örtüler değiştirilmeliydi. Ayrıca müşteriler için turistik Paris rehberi buldurulacak ve odalara bırakılacaktı. Otel müstahdemi şefin emirlerini yerine getirmek için oraya buraya koşuşurken otelin kapısından içeri giren bir delikanlıyla genç kadın doğruca resepsiyon bölümüne yürümüşlerdi.

Boyunlarında asılı duran fotoğraf makinelerinden ve kıyafetlerinden turist oldukları anlaşılıyordu. Erkek bozuk bir Fransızcayla 618 ve 619 numaralı odaların anahtarlarını istedi. «West Side Story» filminin başarılı sanatçılarından George Chakiris ile Rita Moreno dört günlük tatillerini beraberce Paris’te geçirmeye karar vermişlerdi.İki sanatçı, Paris’te, dertlerini, endişelerini hatta kim olduklarını bile unutup bol bol eğlenecekler, kelimenin tam manasıyla birer turist hayatı süreceklerdi.Yanlarına fotoğraf makinelerini de almışlardı. Hayranlarına kendilerini tanıtmadan rahatça gezebilmek için bazı tedbirlere baş vurmayı da düşünüyorlardı.Uçaktan inip otele eşyalarını bıraktıktan sonra, otel idaresinin onlara hediye ettiği turistik rehberi de alıp şehri gezmeye koyulmuşlardı.

Çocuklar gibi sevinçli görünüyorlardı. Fakat aslında ikisi de çok dertliydi. George Chakiris, çok küçük yaşta dansa başlamıştı. En büyük arzusu hayatı boyunca sadece dens etmekti. Halbuki filmciler onu savaş filmlerinde oynatmayı tercih ediyorlardı. Kısacası George Chakiris, Hollywood’da aradığını bulamamıştı. Rita Moreno da kendine göre dertliydi. Bir zamanlar Marlon Brando’yu sevmiş, fakat aktör bu aşkı karşılıksız bırakmıştı.Sonra filmciler de Rita Moreno’ya iş vermekten kaçınmışlardı. Sinemanın bu iki dertli sanatçısı için Paris tatili bir hayat iksiri yerine geçti. Sabahları erkenden otelden çıkıp müzeleri, sarayları, tarihi anıtları dolaştılar, öğle ve akşam yemeklerini şehrin en ünlü ve tipik lokantalarında yediler, geceleri de sabahın erken saatlerine kadar Paris kabarelerinde çılgıncasına eğlendiler. Tatilin sonunda birbirlerinden ayrılırlarken ikisi de hüzünlüydü. Fakat ilk fırsatta bu mutlu tatili tekrarlamayı kararlaştırınca yüzleri güldü, Paris, onların hayatlarında yeni ufukların belirmesine sebep olmuş, iki dertli meslek arkadaşını, bambaşka hislerle birbirine bağlamıştı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-23-sayisi)

25.12.2020 12:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:37

    Belis Badem

    hahaha alttaki resmen güldüüm :D
  • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 12:30

    AYDIN AK

    paris her zaman başkadır ölüyü diriltir diye boşa dememişler bunlarada zamanında iyi gelmiş :D