Menü

Robert Hossein Katil Oldu

Robert Hossein esmer güzeli, yakışıklı bir aktör, romantik aşık rollerinde de başarı sağlaması mümkünken, değişik tipler yaratmak, onun daha fazla hoşuna gidiyor. Son filmi «Düsseldorf Canavarı» nı çevirirken de makiyaj onun çehresini adamakıllı değiştirdi. Fransız sinemasının yakışıklı aktörü, matruş yüzlü bir katil olup çıktı. Üstte, aktörün portresiAYNADAKİ hayalini görünce, canı sıkılmış bir halde yüzünü buruşturdu. Çehresi fazla mat görünüyordu. Gözlerinin ifadesi bambaşka olmuştu. Hele başındaki şapka, onu öylesine değiştirmişti ki, çocuklarından biri onu bu haliyle görse, tanıyamayacaktı. Sırtında, 1930 modeli yelekli bir elbise vardı. Yeleğin saat cebinden aşağı doğru bir saat kösteği sallanıyordu. Genç adam, aynada aksini birkaç saniye daha seyrettikten sonra içini çekerek odadan dışarı çıktı. Tüyler ürpertici cinayetlerinden birini daha işlemek için karanlık sokaklarda hızlı adımlarla yürümeye başladı. O yürürken, son sistem bir seyyar kamera da onu takibediyordu. Genç adam, karanlık sokaklardan birine daldı. Biraz sonra korkunç bir kadın çığlığı gecenin sessizliğini bozmuştu. Arası çok geçmeden de garip şapkalı, mat çehreli adam göründü, telaşlı adımlarla bir başka sokağa girdi ve gözden kayboldu.Film çalışmalarını dikkatle takibeden rejisör, sonuçtan çok memnundu. Yakışıklı aktör Robert Hossein, 1930 yıllarında Alman halkını dehşete düşüren ve 30 kadının kanına giren Düsseldorf canavarı’nı başarıyla canlandırıyordu. Filmin birçok sahnelerini provasız çekmişlerdi. Bu gidişle, kordele tahmin edildiğinden çok daha çabuk bitirilecekti.

Fransız aktörü Robert Hossein ise durumdan hiç de memnun değildi. Aktör, beyaz perdede değişik bir tip yaratmış olmak için bu rolü kabul etmişti. Fakat bir taraftan da endişeleniyordu. Hayranlarının onu bu filmden sonra bir vampir olarak görmeleri ihtimali, aktörü korkuyla titretiyordu.

Özel hayatında çapkınlığı dikkati çeken aktör, meslek hayatında da her oynadığı rolü benimsemesi ve kamera karşısında gayet ciddi çalışmasıyla isim yapmıştı.Fransız yıldızı Marina Vlady’nin eski kocası olan Robert Hossein, son yıllarda çocuk denecek yaştaki genç kızlara ve kadınlara karşı duyduğu ilgiyle de dikkati çekti. Gazetecilerin de «Beğendiğiniz kadın tipi hangisidir?» sualine hiç çekinmeden «Çocuk – kadınlar» cevabını veren aktör, Marina Vlady ile de evlendiği zaman Marina, henüz on beş yaşındaydı. Karı koca, bir süre mesut yaşadılar. Igor (9) ve Pierre (7) adında iki oğulları olmuştu. Hossein’in on beş yaşında bir başka güzele gönlünü kaptırması, bu izdivacın sona ermesine sebep oldu. Hossein’in sevgilisi Caroline Eliacheff beyaz perdenin Lolita’sına benzeyen minyon ve lisede öğrenci olan bir genç kızdı. Artık Robert Hossein’in özel hayatında mutluluğa kavuştuğu sanılıyordu. Fakat ünlü aktör, bir başka çocuk genç kıza gönlünü kaptırınca bu evlilik de sona erdi.Marie France Pisier ile bir süre sevişen Robert Hossein, onunla evlenecek yerde kendine yeni bir Lolita sevgili buldu. Sadece adının Colette olduğu bilinen bu meçhul sevgili, bakalım Robert Hossein’i yıllardır aradığı katkısız mutluluğa kavuşturacak mı?

Robert Hossein’in en fazla beğendiği meslektaşları Jean Paul Belmondo, Jean Claude Brialy, Alain Delon, Jean Gabin, Richard Burton, Peter O’Toole, Paul Newman ve Marlon Brando. Aktörün takdir ettiği kadın yıldızların başında da eski eşi Marina Vlady geliyor. Ondan başka Hossein, Doris Day, Shirley Mac Laine, Michele Morgan, Marie France Pisler, Jeanne Moreau ve Annie Girardot’ yu beğeniyor.

Ünlü aktör, «Anjelik Serseriler Kıraliçesi» filminde baş rolleri paylaştığı Michele Mercier’i de lüzumundan fazla cazibeli bulduğunu açıklıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-19-sayisi)

27.12.2020 20:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:31

    Belis Badem

    robert hossein cok iyi oyuncuydu cok
  • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 17:01

    OZAN YURT

    oynadığı her rolün hakkını veriyordu gerçekten bu seferde katil olmuş :D