Menü

Rolling Stones’a Gelin Geldi

MİCK JAGGER ve sevgilisi Bianca Perez geçtiğimiz hafta çarşamba günü Fransa’nın St. Tropez sayfiyesinde, küçük bir balıkçı kilisesinde hayatlarını birleştirdiler. Gazetecilere haber verilmemesine rağmen nikâh günü kilisenin etrafı kalabalık bir gazeteci topluluğu ve Rolling Stone’ların hayranlarıyla kuşatılmıştı, Rolling Stones’un solisti ve lideri Mick Jagger’le, Nikaragualı sevgilisi Bianca Perez Morena de Macias’la kilise yakınında otomobilden indiği zaman ortalık bir anda karıştı ve nişanlıların etrafı etten ve kemikten bir duvarla çevrildi. Bir süre sonra duruma müdahale eden St. Tropez polisi iki genci güçlükle kiliseye sokabildi.

Rolling StonesMick Jagger’in 21 yaşındaki Nikaragualı bir öğrenci olan nişanlısı düğün günü beyaz, uzun bir gelinlik giymiş, başına geniş kenarlı beyaz bir şapka takmıştı. Nikahta Mick Jagger’in şahitliğini rejisör Roger Vadim, Bianca’nınkini ise Natalie Delon yaptılar. İngiliz olan Mick Jagger’in şahitlik görevini Fransız sinemasının iki şöhretine vermesi çok kişi tarafından şöyle yorumlandı: «Fransa’da yerleşmeye karar veren Jagger, şimdi de Fransız beyazperdesine kur yapıyor!…»

Bundan bir süre önce adı çeşitli aşk maceralarına karışıp, Marianne FaithfulI’la dört yıl beraber yaşayan Mick Jagger nikahta genç eşinin sol eline çok kıymetli bir pırlanta taktı. Nikahtan sonra St. Tropez’de yeni aldığı villaya yerleşen Mick Jagger bundan bir süre önce evlenmiyeceğini söyleyip de neden aniden fikir değiştirdiği sorusunu şöyle cevaplandırdı:

– «Küçük yaştan beri gönlümce yaşamayı severim. O gün belki aklıma esmiş, evlenmiyeceğimi söylemişimdir. Ama Bianca’ya rastlayınca her şey değişti… Gözümde dünyanın bütün genç kızları birden siliniverdi… Aşk humması, yıldırım aşk galiba bu olsa gerek…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-21-sayisi)

05.08.2019 02:10

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar