Menü

Roman Polanski’nin Aşkı

Siz ne derseniz deyin, gelecek için ne gibi planlar hazırlarsanız hazırlayın, kader rüzgarı hiç ummadığınız bir zamanda sizi evirir çevirir istediği yöne götürür. Kaderle mücadele etmek belki mümkündür, ama kaderi yenmek şimdiye kadar hiç kimseye nasip olmamıştır. Kaderin size neler hazırladığını, hangi köşebaşında ne gibi sürprizlerle karşınıza çıkacağını kestiremezsiniz. Kaderin karşılaştırdığı insanlara örnek mi istiyorsunuz? O kadar çok ki.. Mesela Roman Polanski’yi ele alalım. Bu genç ve kabiliyetli rejisör, anavatanı Polonya’dan ayrılıp Hollywood’a gitmişti. Zekası, çalışkanlığı ve dinamik oluşuyla derhal dikkati çekti ve kısa zamanda kendini zirvede buluverdi.

Roman Polanski'nin AşkıDiğer tarafta Sharon Tate, bir Amerikan televizyon programında silik bir tip olarak Amerikalı sanatseverlerin karşısına çıkmıştı. Filimciler onu şöhretli bir isim yapabilmek için hayli uğraştılar ve tam bir milyon dolar sarf ettiler.

Filimcilere milyonlarca dolara mal olan bu genç kız ile Mersi için milyonlarca dolar vaat eden genç rejisör, birbirlerini görür görmez aşık oluverdiler. Kader rüzgarları, dünyanın en güzel kızlarından biriyle, en zeki erkeğini karşı karşıya getirmişti. Sevgililer, işlerini düzene koyar koymaz evlendiler. Roman Polanski ile Sharon Tate’in evlenmesi sinema dünyasında doğrusu bu ya, hayli şaşkınlık yarattı. Sharon Tate, ismi yeni yeni duyulmaya başlamış bir yıldız adayıydı. Roman Polanski ise zekası ve kabiliyetiyle çoktan zirveye ulaşmıştı. Bu evliliğin uzun ömürlü olabileceğini hiç kimse aklına getirmiyordu. Roman Polanski İçin Sharon Tate’in geçici bir heves olduğunu, genç rejisörün çok geçmeden bu evlilikten bıkacağını söylüyorlardı. Fakat netice hiç de tahmin edildiği gibi olmadı. Güzellik ile zekanın birleştiği evlilik kısa zamanda son yılların en ilgi çekici ve mutlu evliliklerinden biri haline geliverdi. Sharon Tate, kendisine meslek hayatında yardım edebilecek akıllı ve bilgili bîr kocaya; Roman Polanski ise günlük gailelerini ona unutturabilecek, göz zevkini okşayacak güzel bir eşe sahip olmaktan pek memnundu. Karı – koca, meziyetlerini birleştirince, neticeden ikisi de memnun kaldı. Polanski, karısına mesleki bakımdan önemli tavsiyelerde bulunuyor, Sharon ise kocasının çalışmalarına güzelliğiyle renk katıyordu.

Sharon Tate, şimdi, yedi yıllık kontratla bir şirkete bağlandı. Roman Polanski ise serbest çalışıyor. Yakın bir gelecekte kendi adına bir filim şirketi kurmaya kararlı. Karısı Sharon Tate’in ona çalışma zevki aşıladığını belirten genç rejisör, ilerde doğacak çocuklarının da anne ve baba mesleğini seçmelerini istiyor. Polonya’dan kalkıp Amerika’ya geldikten sonra Amerika’nın bir köşeciğinden kalkıp Hollywood’da şansını denemeye çalışan bir genç kızla karşılaşmasını da kaderin bir cilvesi diye vasıflandırıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-52-sayisi)

11.08.2019 00:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 13:44

    GONCA DAĞCI

    hem işte hem aşkta kazanma diye buna derler :D
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 13:48

    AYŞE BÜYÜK

    eski nesilin kenan doğulu ve beren saati :D