Menü

Romy Schneider Sevgili Arıyor

Alman asıllı güzel yıldız, 6 yıl nişanlı kaldığı Alain Delon’dan ayrıldıktan sonra yakışıklı bekarlar etrafını çevirmişlerdi. Buna rağmen genç yıldız, henüz idealindeki sevgiliye kavuşmadı.

ONU yakından tanıyan bir gazeteci, «Aman Romy ile sakın konuşup dostluk kurmaya kalkmayın,» demişti. «Huysuzlukta ve insanın başını derde sokmakta birincidir. Hiç kimseyi, hiçbir şeyi beğenmez. Vaktiyle Alain Delon’u sevmişti. Ondan ayrılınca erkeklerle de ilgisi kalmadı…»Alman asıllı Romy Schneider hakkında bu ve buna benzer sözleri sık sık duymak kabil. Genç yıldız gerçekten de çok müşkülpesent. Hele Alain’den ayrıldıktan sonra erkeklere olan güveni adamakıllı sarsılmış. «Yeryüzünde sevilebilecek erkeklerin sayısı o kadar az ki çoğu zaman yalnız yaşamayı tercih ediyorum,» demeyi de adet edinmiş.

Sinema artistleri arasındaki aşkın hiçbir zaman köklü olamayacağına inanan Romy Schneider, buna örnek olarak kendi başından geçen macerayı değil de Laurence Olivier ile Vivien Leigh’in evlilik hayatını gösteriyor.

Tahminlerin aksine Romy Schneider, prensip sahibi bir insandır. Her sabah ritmik hareketlerle iki saat danseder. Şişman kadınlardan nefret ettiği için vücudunun formunu muhafaza etmeye çalışıyor. Meslek hayatı boyunca daima ünlü rejisörlerle çalışmayı kendine prensip edinmiştir. Ama her şeye rağmen, rejisörlere de tam manasıyla güvenmenin doğru olmayacağını her fırsatta tekrarlar:

-«İyi bir rejisör isterse en kabiliyetli sanatçıyı filmde bir kuklaya çevirir. İşte onun için ben her zaman temkinli davranırım.»Hollywood’da çalıştığı sıralarda her teklife, her tavsiyeye «Hayır» diyen Romy Shneider, «Bu usulü terzim Chanel bana tavsiye etmişti,» diyor, «Bir kumaşın kalitesini, teklif edilen bir işi, peşimde dolaşan bir erkeği kolay kolay beğenmemem lazımmış. Ben de öyle yapıyorum. Ve bu yüzden belki sıkıntı çekiyorum. Ama, sıkıntının sebebini bildikten sonra bunları bertaraf etmenin kolay olacağını düşünebiliyorum. Belki başka konular için bu fikirler tartışılabilir. Ama sevgili bulmak meselesinde, her halde müşkülpesent davranmak zorundayım…»

Romy Schneider, Alain Delon ile 5 yıl seviştikten sonra birden yapayalnız kalmıştı. Peşinde dolaşan yakışıklı erkeklerin hiçbiri ona tam manasıyla Alain’i unutturamıyordu. Bir süre sonra genç kadının artık Alain Delon ile geçirdiği günlerin hatırasını anmaz oldu, fakat kimseye de bağlanmıyordu.Bir ara rejisör Clouzot ile sık sık beraber görüldü. Tam ikisinin seviştiğine dair dedikodular çıktığı sırada Clouzot’nun eşi ve Romy ile bir gala gecesine gitmesi söylentileri yalanlayan en tesirli hareket oldu. Bir ara Romy ile William Holden’in Paris’te bir otele yerleştikleri bildirildi. Hatta ikisini bir gece klübünden çıkarken gören fotoğrafçı, resimlerini çekip bütün dünya basınında bu resimlerin yayınlanmasını sağladı. Fakat bu maceranın da sonu gelmedi. Romy’nin manken ve yıldız Capucine’in eski sevgilisi Charles Feldman ile Romy’nin seviştiği de duyuldu. Fakat bu dedikodu da Feldman’ın Romy’ye bir film çevirtmek için teşebbüse geçmesinden doğdu.Son günlerde Romy, Harry Meyen adındaki bir Alman film yapımcısıyla pek sık buluşuyor. Evli ve çocuk sahibi olan Harry Meyen, Romy’den söz ederken: «Onsuz yaşayamayacağımı anladım.» diyor. «Romy beni terkederse, ben ölürüm.»

Romy’nin bu ateşli sevgili hakkında ne düşündüğü pek bilinmiyor ama hala yeryüzünde erkek kıtlığından söz ettiğine göre Harry Meyen yakın bir gelecekte Romy’siz yaşamanın çaresini aramak zorunda kalacak.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-25-sayisi)

25.12.2020 06:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:44

  Kaya Sinan

  Esra erola gitsinnnn :D:D:D
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 11:21

  ŞERİFE KUL

  Alain delondan sonrada başkasına alışmak cidden zor olurdu yani o zamnalarda kadına hak veriyorum esra erol filnda fayda etmez :D
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 11:25

  MEHMET ŞEN

  alain delondan sonra bulmuş başkasını helal olsun zirvede bırakabilirdi halbuki :D