Menü

Sadri Alışık’tan Sürpriz

Sadri Alışık, Çolpan İlhan ile bundan dokuz yıl önce evlenmiştir. Herkesin sıcaktan bunalıp denize koştuğu bir günde (20 ağustos 1959) Sadri Alışık Çolpan İlhan’ı elinden tuttuğu gibi, nikah memurunun önüne götürmüş, ayağına sıkı sıkıya basarak kara’ kaplı deftere, «Bir ömür boyu beraberlik,» dileği ile imzasını attırmıştır.Her yılın 20 ağustos günü Alışıklar için unutulmaz bir gündür. Ve Sadri’nin kendi deyişiyle, «Günlerin en güzelidir.» Alışık çifti o gün milyon kazanacaklarını bilseler katiyen çalışmazlar. İki gün öncesinden evi yeni baştan düzenlerler, çiçekler, pastalar, içkiler sipariş ederler, yemekler hazırlattılar ve dostlarıyla dört başı mamur bir gece geçirdiler.

Fakat bu yıl 20 ağustos günü sönük geçti Alışıklar için. Tanımadıkları, yabancısı oldukları bir muhittelerdi. Ankara’ya iş için gitmişlerdi. Ama gene de «günlerin en güzeli» ni kutlamaları lazımdı. Sadri Alışık Japon Bahçesindeki programından sonra Tandoğan Meydanı’ndaki Assubay gazinosuna geldi. Yanlarında Erol Büyükburç, Tülin Elgin ve Ankara sosyetesinden yeni edindikleri dostları vardı.Çoktandır adından bahsedilmeyen Tülin Elgin Alışık ailesinin bu mutlu günü için gayet güzel bir buket yaptırmıştı. Bu buketi Sadri’ye uzatırken, perdedeki başarısını sahnede de devam ettiren ünlü yıldız, «İnşallah biz de düğününe böyle buketle geliriz,» diyordu. Tam o sırada mikrofonda şöyle bir anons yapıldı:

– «Efendim, bugün Sadri Alışık ile Çolpan İlhan’ın evlenme yıldönümüdür. Kendilerini, burada bulunan davetliler namına tebrik ederiz.» Bir anda alkışlar yükseldi ve orkestra meşhur evlenme marşını çalmaya başladı. Sadri Alışık oturduğu yerden kalktı, tıpkı sahnedeymiş gibi alkışlara mukabele etti.Sonra Sadri Alışık’ın «evlenme yıldönümü şerefine» mikrofonda yaptığı kısa show, müzik, dans, içki, Alışık’lara verilen çiçek buketleri derken vakit gece yarısını çoktan geçmişti. Ve Çolpan Ilhan’a göre, bugün, daha önce kutladıkları birçok 20 ağustoslardan daha neşeli, daha samimi geçmişti. Alışık’lar Başkent’teki son günlerini işte böyle neşeyle geçirdiler. Bundan sonra İzmir onları bekliyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-37-sayisi)

31.10.2020 23:13

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 17:42

  BUĞRA ÖZ

  sadri abi gollerin en güzelini atmış meğer ofsayt filan hikaye :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 17:44

  MELTEM GÜLÖRELGN

  ahahaha aynen öyle en güzelini atmış :D
 • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 14:46

  MEHMET ŞEN

  şakayla karışık sadri alışık abimiz :D
 • Yayınlandı: 8 Ocak 2016 13:20

  Rıfat Kazak

  Sadri Alışık'ı çok severdim.