Menü

Sağolasın Tatlıses

İzmir’den gelip İstanbul piyasasına girdiği zaman Şehnaz Dilan için şöhret olmanın en kolay yolu, çok ünlü birisinin sevgilisi olmaktı. İşte bunun için İbrahim Tatlıses’i seçti… Ve gerçekten bu sayede film çevirdiği gibi bu kısa beraberliğinin daha çok kaymağını yemeye hazırlanıyor şimdi… Ve gerçeği de saklamıyor…Artık ülkemizde sanatçıyım diyen bir kadının isminden bahsettirmesi kadar kolay bir şey yok. Çünkü starından üvertürüne kadar öyle şeyler yapıyorlar bu sansasyonla ünlü olanlar ünlerini devam ettirirken, isimsizler de isim yaparak piyasalarını artırıyorlar.. Bunun da örnekleri öylesine çok ki sinemada ve sahnede.

Alın işte bir yenisini… Şehnaz Dilan’ı… İzmir’den kalkıp İstanbul piyasasına girdiği günden beri onun da kafasındaki tek şey ünlü olmaktı. Bunun da yolunu biliyordu. Ve tek yol çok ünlü bir şarkıcıyla gönül ilişkisine girip, bir süre beraber olup, kendisine falancanın sevgilisi dedirtip gazetelerde boy gösterip, bu sayede ün ve para kazanmaktı.Bir anlamda Şehnaz amacına ulaştı. Çünkü seçtiği kişi sansasyonu olan İbrahim Tatlıses’ti… Kadınlara aşırı bir düşkünlüğü olan İbrahim Tatlıses, Şehnaz’ın oltasına takılırken de fazla zorlanmadı.

Şehnaz İbrahim Tatılses sayesinde onunla birlikte filmde oynadı. Tatlıses’le olan beraberliğine bir de soyunup, dökünmesini ekleyince kısa zamanda iş piyasasında adından söz ettirir oldu. Yani İbrahim Tatlıses’i açıkça reklam için kullanıp, amacına ulaştı.Şehnaz’a film ve şarkıcılık teklifleri geliyor… Gelen bu teklifler bir öncekinden daha fazla oluyor para yönünden. Çünkü kolay bir kadın olmanın görüntüsü film yapımcısının da işine yarıyor. Yani soyunup, dökünmede öpüşmede zorluk çıkarmayan… Ayrıca bir de İbrahim Tatlıses beraberliğinin getirdiği reklam var ortada… Adının magazin sayfalarında geçmesi, bu tekliflerde önemli rol oynuyor…

Kendi durumunun çok iyi değerlendirmesini yapan ve çok hırslı olduğunu söyleyen Şehnaz ayrıca gerçeği de saklamıyor ve bakın ne diyor:”İbrahim Tatlıses’le ilişkiye sırf reklamımı yaptırmak için girdim. İbo zaten her kadına aşk ilan ediyordu. Onunla beraber olmam, bana sinema kapılarını daha çok açacaktı. Nitekim her şey tam düşündüğüm gibi oldu. Artık tutmayın beni… İbrahim Tatlıses sayesinde reklamımı yaptım. Allah ondan razı olsun. Şimdi film teklifleri öylesine çoğaldı ki… Çok yakında çok daha şöhretli olacağım göreceksiniz…”

Nasıl yazımızın başında söylediklerimizde haksız mıyız?

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-37-sayisi/)

03.01.2021 01:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar