Menü

Salim Ağırbaş Evlatlarına Kavuştu

Salim Ağırbaş Evlatlarına KavuştuGenç adam hiç kimseye aldırmadan dosdoğru baterinin yanma geldi ve sanki yalnızmışçasına uzun bir solo yaptı.

İşte ünlü baterist Salim Ağırbaş’ın yeni grubunu tanıtmak için düzenlediği müzikli basın toplantısı böyle başladı… Müzisyenler Sendikası müşaviri Muammer Yeşil, Moğollar’dan Engin Yörükoğlu, eski orkestra şefi Somer Soyata’nın da katıldığı bu basın toplantısında Salim Ağırbaş, önce orkestra kurmasının nedenlerini açıkladı. Salim, yıllar yılı çalıştığı orkestralarda istediği titizliği bulamadığı için bu karan almıştı…

7 kişilik Salim Ağırbaş orkestrasını tanıtırken, Salim için söylenecek pek bir şey yok sanırız. Küçükken tencere kapakları ve tabaklar üzerinde davul çalan, milli orkestraya seçilen, Türkiye’de ilk bateri dershanesi açıp bateri için kitap yazan Salim Ağırbaş’ı her halde hepiniz tanırsınız. En iyisi onu bir kenara bırakalım da yeni orkestrasından söz edelim.

ERSEN: Grubun solisti. Salim Ağırbaş‘la birlikte Şerif Yüzbaşıoğlu’nda çalışmış. 24 yaşında olan Ersen, İspanyol müziği hayranı.

NURETTİN IRMAK: Orkestrada trombon çalıyor. 21 yaşında. Konservatuvarda 7 yıl trombon, keman ve piyano çalışmış.

TİMUR GÜVEN: Grupta bas – gitar çalıyor. Yurdaer Doğulu, Selim Özer. Şerif Yüzbaşıoğlu, orkestralarında çalışmış.

AYKUT AKSEL: Grupta org çalıyor. 18 yaşında. 8 yaşında konservatuvarda piyano çalışmaya başlamış. Caz ve klasik müziği sevdiği için, popüler müzik yaptığına üzgün.

Salim Ağırbaş Evlatlarına KavuştuÜNOL BÜYÜKGÖNENÇ: Grubun gitaristi. 22 yaşında. Bütün grup arkadaşları gibi, o da müziğe kon servatuvarda başlamış. Daha evvel ‘Faruk Akel’de çalışmış.

MERAL KÜÇÜKEROL: Meral, grubun ikinci solisti. Henüz 19 yaşında Twiggy tipli bir genç kız. Fotoromanda, tiyatroda ve sinemada oynamış. Müziğe, İlhan Feyman’da başlamıştır. Türkçe sözlü şarkıları okuyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-45-sayisi)

10.08.2019 23:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:30

    Soner Çiftalan

    peki zeki müren de bizi görecek mi