Menü

Sally Ann Howes’in Şansı

Sally Ann Howes'in ŞansıAIbert Broccoli, James Bond filimlerinin prodüktörü olmasıyle değil aynı zamanda ucuza artist angaje etmesiyle de tanınmıştır. Hatta prodüktörün ikinci özelliği sinema sanatçıları arasında daha da yaygındır. İşte Broccoli’nin bu özelliği olmasaydı, «Chitty Chitty Bang Bang» filminde de Dick Van Dyke ile beraber «Neşeli Günler» in yıldızı Julie Andrews’i oynatabilirdi. Fakat «Neşeli Günler» i 220.000 dolara çevirmiş olan yıldız artık bu çeşit filimleri için 1 milyon dolar istiyordu. Tabii bu da tutumlu Broccoli’nin hiç işine gelmiyordu. Arada bir peri masalı havasını taşıyan müzikal filimde Julie Andrews’i oynatmamakla hata edeceğini de düşünmüyor değildi. Nihayet Broccoli buna da bir çare buldu. Julie Andrews’e her bakımdan pek çok benzeyen ve üstelik çok az bir ücretle filim çeviren Sally Ann Howes’i baş rolde oynatacaktı… Sally Ann Howes, Julie Andrews’in yerine Dick Van Dyke ile baş rolleri paylaşacağını öğrenince sevinçten çılgına döndü. Genç yıldız, Julie Andrews’in bir milyon dolara yapacağı işi yüz bin dolara yapabilirdi.

Sally Ann Howes'in ŞansıSally Ann Howes daha önce de Julie Andrevvs’in yerine seyircinin karşısına çıkmış ve başarı sağlamıştı. Broadway’de «My Fair Lady» temsilleri devam ederken Julie Andrevvs’in bir filim çevirmek için Hollywood’a gitmek zorunda kalmasıyle Sally Ann Howes’a gün doğmuş, sanatçı julie Andrews’in yerine beş rolde sahneye çıkmış ve işin garibi Julie’ den daha çok alkışlanmıştı. Bu defa da Julie Andrews’in yerine kamera karşısına çıkması Sally’yi şöhretin zirvesine ulaştırabilirdi.

Bugün otuz sekiz yaşında olan Sally Ann Howes, sinemanın pek de yabancısı sayılmaz. On üç yaşındayken Stewart Granger ile «Perşembenin Çocuğu» isimli filimde oynamış. Şimdi de ikinci bir Julie Andrews olarak sinema dünyasında şöhret yapmaya hazırlanıyor.

10.08.2019 23:11

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:36

    ANIL KUŞÇU

    adam bayağı tutumluymuş prodüktörde olsan hesabını biliceksin :D
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:45

    Alper Keskin

    sinir oluyordum gencken bu kadına