Menü

Şamata Kürsüsüne Sezer Çıktı

Geçtiğimiz hafta sonu Korukent’de düzenlenen “Sağlıklı Yaşam İçin Spor” yarışmasına katılan Sezer Güvenirgil, Saadet Sun, Ali Kocatepe ve Ayşegül Aldinç spor yerine bol bol şamata yapınca, aralarında oluşturdukları jüri de şamata dalındaki birinciliğe Sezer Güvenirgil’i layık gördü…Günümüzde spor artık sağlıklı olmanın başta gelen kurallarından biri oldu, öyle ki bırakın profesyonel sporcuları, sporla zorunlu olarak herhangi bir ilişkisi bulunmayan birçok insan gerek kendi olanaklarıyla, gerekse spor salonlarında elinden gelen çabayı göstererek sağlığını ve güzelliğini spor sayesinde ayakta tutmak istiyor. Hatta sporu vazgeçilmez bir unsur olarak halkın yaşamına sokabilmek için kentlerde yeşil alan olarak kalabilmeyi başarmış yerlerde, kitlelere hitap eden spor yarışmaları çeşitli esprilerle süslenerek düzenleniyor…

İşte böylesine doğal güzellikleri kendinde barındıran İstanbul’daki Korukent’de de geçtiğimiz hafta sonu koşudan, barfikse değin çeşitli spor faaliyetlerini içeren bir yarışma düzenlendi. Yarışanlar ise aralarında sözleşerek Korukent’de buluşan sanatçılar Sezer Güvenirgil, Saadet Sun, Ali Kocatepe, Ayşegül Aldinç ve arkadaşlarıydı. Ancak heyecanla yarışmaya başlayan sanatçılar daha sonra yorulunca spordan çok şamata yapmaya başladılar, önce koştular.. Ancak, “Ben birinci olacağım” iddialarıyla başlayan yarışma, bir anda koşu hattı boyunca devam eden bol şamatalı bir sanatçı grubunun neşesine dönüşüverdi. Ve grup içinde en büyük şamatayı yapan ise çevresince de neşeli olarak tanınan Sezer Güvenirgil’di. Spor üzerine anlattığı fıkralarıyla, spor yarışmasında olmasa da şamata yarışmasında önde gidiyordu Gûvenirgil. Daha sonra sırayla barfiks çeken sanatçılar vücutlarını olanca güçleriyle barfiks çizgisinin üstüne çıkarmaya çalışırken, koşudaki esprilerini de hızla sürdürüyorlardı. Koşudaki espri üstünlüğünü barfiksde de kimselere kaptırmayan Güvenirgil anlattığı fıkralarla, arkadaşlarına yaptığı takılmalarla çevresinde kahkaha tufanı estiriyordu.Ve sıra Korukent’teki “sağlıklı spor yarışı”nın pardon ”şamata yarışı”nın birincisini seçmeye gelmişti. Jüri ikinciliği ve üçüncülüğü Saadet Sun’la, Ayşegül Aldinç arasında paylaştırırken, birinciliği alkış sesleri arasında Sezer Güvenirgil’e verdi. Birincilik kürsüsünde ödülünü havaya kaldırırken bile şamatayı elden bırakmayan Sezer Güvenirgil ve diğer sanatçılar böylesine güzel bir günde tekrar bir araya gelmek sözü vererek neşeyle Korukent’ten ayrıldılar.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-36-sayisi/)

15.10.2020 04:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:42

  Tonguç Polat

  Sezer Güvenirgil Yunus Bülbül le tanışıp evlenmeleri 2000 de oldu sanırım. hem müzik hem sinema ve dizilerde tanıdığım ve sevdiğim bir kişilik.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:46

  Yasin Komut

  Ali Kocatepe, Ayşegül Aldinç in 1981 yılında Eurovision macerası için yolları tekrar kesişmiş olmalı.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:48

  Yunak okan

  Saadet Sun la yeter ki spor olsun. Bol bol şamata yapmışlar.