Menü

Samsunspor Hatalardan Ders Çıkarabilecek Mi?

TÜRKİYE Birinci Ligine çıktığı ilk yıl dışında hemen her mevsim düşme tehlikesi içinde bocalayıp duran Samsunspor, önümüzdeki mevsimde de hayli zor günler geçireceğe benziyor. Özellikle giderilmesi en başta gelen bir sorun olan parasızlık ve onu izleyen kendi içinde bile barıştan uzak bir yönetim kurulu, yeni mevsimin eşiğinde Samsunspor’u içten içe kemiren başlıca görüntüler olarak karşımıza çıkıyor.Bir dinamit gibi spora yönelik her türlü girişimlerin temelinde patlamaya hazır bir durumda bekleyen «parasızlık» ve «bilinçsizlik» ortamında başarılı bir Samsunspor’u görme dileğinin iyimserlikten öteye gidemeyeceği görüşünde birleşen Samsunsporlu taraftarlar, umutlu bir bekleyişe «gebe» olmanın sancısı içerisindedirler.

KULÜP BİNASI «HARAÇ-MEZAT» TA…

Kimi olaylar vardır kişileri belli bir amaca doğru omuz omuza götürür. Kimi olaylar ise kardeşin kardeşe olan güvenini sarsar, bir uzlaşmazlık ortamı yaratırdı, işte Samsunspor da şimdilerde böylesi bir kargaşalık içinde. Bunun belirgin örneği de şöyle karşımıza çıkıyor:Samsun Belediyesine ait olan kulüp binası Belediyece satışa çıkarıldığında olumlu bir uzlaşma yolu arama yerine el ilanları bastırıp «ihaleye katılan spor düşmanıdır» diyerek işi daha bir çıkmaza sokan yöneticiler, etraftan topladıkları fedailerle ihaleye engel olma yoluna gitmişlerdi. Ancak satış süresinin bitmesine 10 saniye kala küçük bir çocuğun getirip bıraktığı teklif zarfına engel olamayan Başkan Fehmi Sağlamer, Fevzi Kefeli ve fedailer bu kez Yılmaz Ulusoy’u araya sokarak barışçıl bir çözüm yoluna başvuruyorlardı. Halk tarafından sevilen ve seçimleri bağımsız aday olarak kazanan Belediye Başkanı Vehbi Gül’ün «Ben kül yutmam ama size bir açık kapı bırakıyorum yine de» diyerek, Samsunspor’un Spor – Toto gelirlerinin %5’ini verip kulüp binasını satın alabileceğini söylüyordu.SAMSUNSPOR NE OLUR?

Eski Antrenör Sıtkı Karavis, Eski Genel Kaptan Sabahattin Kuru ve Recep Demirel «Samsunspor bu yıl ne yapabilir?» konulu toplantıyı bir gazeteciyle birlikte düzenlerlerken tartışma genişleyip «Bu kulübü kim satar? Kim satmazsa yönelince önceki mevsim çevrilmek istenen bir dolap da açığa çıkıyordu. Yönetim kurulu Samsunspor’un küme düşme çemberi içine girmesiyle birlikte «Minareye kılıf» arama çabası içerisine giriyor ve hemen de bir suçlu bulunuyordu.

Eğer Samsunspor küme düşecek olursa, «takımı Rıfat sattı» denecek, böylece de yöneticiler «okka» altına girmekten kurtulacaklardı. Oysa tüm Samsunsporlular, Rıfat’ın takımı asla satmayacağını içtikleri su gibi biliyorlardı.Tüm bu söylentilerin de ötesinde bir korkulu bekleyiş içerisindeydi Samsunspor. Henüz takıma neler verebileceği belli olmayan genç transferlere «Kapalı kutu» gözüyle bakan taraftarlar, görev başında kalan Gazanfer Olcayto’nun başarılı olabileceği görüşünde birleşiyorlar, ancak Yönetim Kuruluna olan güvenlerinin zaman zaman sarsıldığını da söylüyorlardı. Samsun’luya göre, yönetim kurulu daha etkili çalışma içerisinde olmalı ve önceki yılda yapılan hatalar tekrarlanmamalıydı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-23-sayisi)

20.01.2021 23:55

Kategoriler:   Spor

Yorumlar